Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jak upravit uživatelské role ve WordPressu

Tvorba webu Štítek:

Jak jednoduše upravovat a měnit registrovaným uživatelům jejich role? Jak nastavit dostupné možnosti každého návštěvníka webu? To si povíme v dnešním článku. Můžete libovolně měnit opravnění k zobrazovaným možnostem. Například můžete zakázat nebo povolit pro určitou skupinu lidí, kam mohou a kde mají přístup zakázán a to především v administraci WordPressu.


Jednoduchá správa pluginu

Jednoduše zaškrtněte, která polička schopností mohou návštěvníci využít, vše uložte a máte hotovo. Vyberte si od nuly takové nastavení, které Vám bude vyhovovat nebo zkopírujte existující role. Nevyužité role můžete vymazat a nechat jen ty, kteří návštěvníci skutečně používají. Automaticky je poté přirazena nastavená role každému návštěvníkovi z vybrané skupiny lidí. Zvolit můžete i kombinaci více rolí současně.


Povolení a zakázání zobrazených informací

Spravujte přístup uživatelů, kteří budou moci upravovat příspěvky, stránky a podobně. Určená skupina může mít takovou funkci otevřenou, jiní třeba nemusí a může jim být přístup zakázán. Je to vhodné využít u registrovaných uživatelů, kteří se starají o obsah webu. Můžete také nastavit, které příspěvky se budou zobrazovat určitým uživatelům a které nikoliv.


Plugin na správu uživatelských rolí najdete v každé administraci WordPressu po příhlášení v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« za pomoci vyhledávání pod názvem User Role Editor.


Souvísející téma:

Jak upravit přihlašovací WordPress stránku
Jak ve WordPressu upravit nabídku administrace


WordPress Tutoriál

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web