Jak vytvořit vícejazyčný WordPress web

Tvorba webu Štítek:

Vlastníte WordPress web stránku a chtěli by jste mít návštěvnost i z cizí země? Co takhle z české webovky udělat multi-web i v jiném jazyce a získat tak návštěvníky například ze Slovenska. Dozvíte se, jak zdarma získat návštěvnost z celého světa s podmínkou dobré znalosti vybrané mluvy.


Jistě! Existuje automatický překlad webových stránek a plugin který toto dokáže je volně ke stažení. Vše udělá za Vás automaticky a i zdarma. V čem je ale problém? Automatické překlady webových stránek se neindexují ve vyhledávačích. To znamená, že cílíte pouze na návštěvníky kteří zadávají hledané dotazy v jazyce Vaší webovky. Každá webovka má svůj primární jazyk a podle něho původ své návštěvnosti. Web však můžete vytvořit i v několika jazycích současně. Pokud překlad vytvoříte způsobem stejným, jak tvoříte primární obsah (tedy vytvoříte zvlášť článek v daném jazyce se specifickou adresou), můžete cílit například i na slovenské návštěvníky. Za pomoci překladače od Google můžeme snadno přeložit již hotové nebo budoucí články a nebude to rozhodně žádný velký oříšek. Takto snadno můžete vytvořit i slovenskou verzi a návštěvnost své webové stránky pocházející z vyhledávačů případně znásobit.


Nabízí se spousta pluginů pro redakční systém WordPress. Některé dokáží vše udělat za Vás. Takové jsou většinou placené a jejich využívání stojí nemalé měsíční poplatky. Řekněme si ale verzi zdarma. Je hezké, že toho lze docílit kliknutím, ale také je dobré představit si i free verzi bez investice. Jak jsem zmínil o pár řádků výše, docílit toho můžeme snadno za pomoci překladače a za předpokladu, že jazyk alespoň trošku ovládáme. Příkladem může být slovenština. Myslím si, že každý Čech dokáže napsat stejný text i v jazyce slovenském. Překladač to ještě ulehčuje. Toto tedy může využít každý kdo vlastní web s redakčním systémem WordPress a to ve všech známých jazycích.


Plugin je dostupný ke stažení zdarma. Ušetříte si nemalé měsíční poplatky a získáte návštěvnost ze zahraničí. Plugin naleznete po přihlášení do administrace WordPressu v sekci »Pluginy« a »instalace pluginů« pod názvem Polylang. Díky tomuto pluginu si snadno zvolíte preferovaný jazyk a každý příspěvek a každou vytvořenou stránku můžete naklonovat. Text musíte přeložit svépomocí. Tento plugin řeší vícejazyčnost webu. Nikoli samotný obsah. Vložte snadno verzi v jiném jazyce a návštěvníci tak naleznou Váš obsah i z jiné lokality.
Na web lze vložit i ikonky vlajek vybraných jazyků. Dokáže také automatický překlad a jeho hlavní super funkcí je to, že indexuje Váš obsah i pro jiné země. Je-li dostupný obsah v jazyce návštěvníka, automaticky ho převede na verzi v jeho jazyce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook stránka

Poslední PR článek

  • Zvýšení návštěvnosti zdarma
    Reklamní systém a nejúspěšnější autosurf v česku a na slovensku pod názvem WebSurf nabízí internetovou reklamu zdarma výměnou za automatické nebo manuální zobrazení webových stránek nacházející se v […]

Kategorie

Uživatelský účet