Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jak ochránit WordPress před kopírováním duplicitního textu

Tvorba webu Štítek:

V tomto článku se dozvíte, jak zabránit zkopírování textů z Vaší webové stránky, máte-li redakční systém WordPress. Také se dozvíte, proč je důležité mít originální text na svém webu a co se stane, když někdo obsah webu zkopíruje a zveřejní na tom svém.


Kopírování textu a jeho zneužití

Abychom měly ty nejlepší výsledky od vyhledávačů jako je Google a Seznam, je potřeba, aby jsme měli na své webové stránce originální neduplicitní obsah. To znamená, že takový obsah na internetu nikdo ještě nezveřejnil a jsme jediní, kdo přesně takový obsah má. Vyhledávače velice jednoduše přijdou na to, že je obsah odněkud zkopírován a takový obsah nemá příliš velkou hodnotu. Texty bývají automaticky chráněny autorským právem. Její kopírování by se nemělo zneužít a v případě opaku lze nárokovat odškodnění za způsobené škody které se projeví ve výsledcích vyhledávání.


Duplicitní obsah na internetu

V případě, že někdo zkopíruje webový obsah Vaší webový stránky, hodnota textu se ve výsledcích vyhledávání rozdělí mezi ně. To může způsobit, že se návštěvnost webové stránky sníží nebo není taková, jako je její plný potenciál. To způsobuje velké škody a je třeba si texty přísně hlídat. Jde přeci jen o případný úspěch nebo neúspěch webu. Ve vyhledávání by se tedy měli zobrazit při hledaném dotazu obě webové stránky s totožným obsahem. A to je to, co určitě nechceme, vážíme-li si svého poctivě vytvořeného obsahu s kterým chceme na internetu zabodovat.


Plugin na WordPress proti kopírování

Webový obsah může dnes zkopírovat každý velice snadno ve zlomku vteřiny. Můžeme ho každou chvilku kontrolovat, jestli je stále na internetu originální a nikdo nám ho nezkopíroval nebo můžeme vše jednoduše vyřešit pluginem pro redakční systém WordPress. Díky pluginu nemusíme svůj web tolik hlídat a jeho zkopírování a zneužití můžeme trošku zkomplikovat. Funguje to tak, že pokud návštěvník klikne na pravé tlačítko myši, nezobrazí se mu žádné možnosti (tedy ani zkopírovat text). Tato funkce bude na webu úplně vypnuta a kliknutí na pravé tlačítko myši nám nic nenabídne. Tím značne zkomplikujeme snadné zkopírovaní textu a případného škůdce odradíme. Přeci jen přepisovat celý texty je mnohem náročnější než text pouze zkopírovat.


Jak aplikovat plugin na WordPress

Plugin nalezneme po přihlášení do administrace WordPressu v sekci »Pluginy« a »Instalace pluginů« za pomoci vyhledávání pod názvem »WP Content Copy Protection & No Right Click«. Plugin nainstalujeme a aplikujeme. Poté v nastavení pluginu vybereme možnost »Posts protection by JavaScript« a přepneme na hodnotu »Disabled« (jak je zobrazeno na obrázku výše).


Související téma:

Jak dokonale zabezpečit WordPress web před útoky hackerů
Zálohování a obnova dat WordPressu, které Vás nechají v klidu
Jak ochránit WordPress proti spamu s Google reCaptcha v3


WordPress Tutoriál

0
0

Jeden komentář k „Jak ochránit WordPress před kopírováním duplicitního textu“

  1. pyr napsal:

    Někdy se to nehodí, protože něco se zkopírovat a vyhledat jinde přece jen musí.

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web