WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak vytvořit WordPress konktaktní formulář zdarma

Už dávno není v módě napsaný email pro případné vzkazy. Dnes je potřeba mít kontaktní formulář. V tomto článku zjistíte, jak si vytvořit jednoduše kontaktní formulář který odesílá vzkazy na Váš zadaný email od návštěvníků webů. Díky kontaktnímu formuláři už návštěvníci nemusí kopírovat emaily z webů. Rovnou mohou vzkaz odeslat na Váš email a zanechat ten svůj pro případnou odpověď. Kontaktní formulář obsahuje i ochranu proti spamu (tzv. Captcha). Funguje i s pluginem Akismet.


Zveřejnění zkráceným kódem (shortcode)

Jediné, co je třeba udělat je stáhnout, nainstalovat a aktivovat plugin. Následně navolit podle potřeby formulář v administraci WordPress webu a pomocí tzv. ShortCode vložit na Vámi zvolené místo. Třeba můžete vytvořit stránku, vložit do ní ShortCode s kontaktním formulářem a zveřejnit v Menu. ShortCode se dá vložit v každém textovém editoru WordPress webu do pole textu. Je to takový zkrácený kód pro vložení různých pluginů.


Jak vytvořit kontaktní formulář ve WordPressu

Plugin naleznete za pomoci vyhledávání v každé administraci WordPress webu pod názvem Contact Form 7 (v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«). Plugin nainstalujte a aplikujte. Vytvořte libovolné množství kontaktních formulářů a zveřejněte kdekoliv na webu zkráceným kódem v nabídce textového editoru.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *