WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak udělat WordPress přístupný jen po zadání hesla

Většina majitelů webových stránek chtějí, aby jejich obsah vidělo co nejvíce lidí. Co když však chceme udělat tentokrát obsah jen pro omezenou skupinu lidí? Řešení je zabezpečit stránky heslem. Pokaždé, když na Vaše stránky někdo přijde, zobrazí se mu formulář k zadání hesla. Pokud ho dotyčný nezná, nezobrazí se mu obsah. Takto se dá jednoduše znepřístupnit obsah. Můžete chránit svůj web s jedním heslem.


Dokonalé přizpůsobení

Formulář s kolonkou pro zadání hesla můžete libovolně přizpůsobit podle sebe. Vložit můžete libovolný text například s pokyny pro zadání hesla. K formuláři můžete přidat své logo Vaší webový stránky. Můžete samozřejmě změnit barvy, pozadí nebo písmo. Aby nedocházelo ke spamováním na Vašem webu, je k dispozici ochrana Google reCaptcha (tzv. ochrana proti spamu). To je důležité z hlediska bezpečnosti.


Možnosti pluginu

Kdo bude mít přístup na Vaše www stránky rozhodujete pouze Vy! Můžete vybrat, že na Váš web budou mít přístup jen správci webu nebo jen přihlášení uživatelé. Ti pak nemusejí po přihlášení zadávat heslo. Zaheslovat můžete jakýkoliv typ příspěvků, stránek a takový obsah můžete vyloučit u z Vašeho RSS kanálu (každý WordPress web už RSS má). Nastavit se dá také omezení počtu pokusů o přihlášení. To je důležité kdyby někdo chtěl uhádnout heslo. Limit tomuto zamezí. Dále můžete monitorovat všechny pokusy o přihlášení (platné i neplatné). K dispozici jsou údaje o zemi návštěvníka, IP adresa nebo například počet pokusů o přihlášení.


Tuto funkci si můžete přidat na Váš web pokud vlastníte webový stránky s nainstalovaným redakčním systémem WordPress. Pokud ano, v každé administraci WordPressu můžete nainstalovat nový plugin (v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«. Ten, o kterým jsem se zmínil v tomto článku, vyhledáte pod názvem »Password Protected«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *