WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

SSL WordPress certifikát s přesměrováním na šifrovanou HTTPS verzi

Plugin, o kterém si v tomto článku povíme, automaticky rozpozná Vaše aktuální nastavení hned při aktivování pluginu a nastaví Vaší webovou stránku, aby běžela na zašifrované bezpečné HTTPS:// verzi. Nezašifrované weby mají zpravidla ještě variantu HTTP://. Vývojáři si dali práci s tím, aby omezili možnosti na minimum a bylo vše jednoduché na jedno kliknutí myši.


Je to opravdu jednoduché?

Ano. Jedním kliknutím plugin zkontroluje, zda už existuje SSL certifikát a pokut zatím ne, můžete ho vygenerovat automaticky. To závisí na zvoleném hostingu. Některé hostingy a převážně ty zdarma mohou tuto možnost blokovat a poskytovat pouze v placených programech. V opačném případě je to opravdu snadné. Zkusit si to může každý a naprosto zdarma.


HTTP:// přesměrování na HTTPS://

Je důležité vynutit si přesměrování z HTTP na zabezpečenou šifrovanou verzi HTTPS. Někteří návštěvníci v opačném případě mohou přijít na nezabezpečenou verzi a to může být zneužito. Nastavit to můžete po instalaci pluginu. Je nutné zmínit, že tuto konkrétní možnost plugin neudělá automaticky. Po instalaci pluginu jděte do kategorie pluginu a najděte položku SSL, která se nachází v administraci WordPressu. Klikněte na volbu »Aktivovat 301 .htaccess přesměrování«. Pak už by vše mělo běžet správně.


Co na to říkají vyhledávače?

Toto je důležité i z hlediska SEO. Nešifrované a tím pádem nezabezpečené weby nemají vyhledávače jako je Seznam.cz nebo Google příliš v lásce a to se promítá i do výsledků vyhledávání. Pokud nebudete mít šifrovanou verzi zabezpečení, je málo pravděpodobné, že obsadíte první pozice ve výsledcích vyhledává z kterých jde organická a velice důležitá návštěvnost.


Plugin najdete pod názvem Really Simple SSL v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *