WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Proč je důležité mít responzivní vzhled webu

Vlastníte webovou stránku a nevíte, co je to responzivní vzhled? V tom případě dávejte velký pozor! V tomto článku se dozvíte, proč je důležité mít responzivní vzhled Vaší WordPress šablony, co to vlastně znamená a k čemu je to dobrý. Samozřejmě nechybí návod, jak si vytvořit responzivní vzhled pomocí mých šablon pro WordPress které jsou samozřejmě všechny responzivní.


Místo PC mobil nebo tablet

Ti starší to určitě velmi dobře znají. V dřívější době byl pouze PC s internetem a téměř nikdo nevyužíval internet v mobilu, protože byl velmi drahý a navíc nebyl tak propracovaný jako je tomu dnes. Časy se mění a dnes nastal pravý opak. PC nebo notebook už používá podstatně menší procento lidí a dnes jsou v trendu právě mobilní telefony s připojením na internet. Jistě už jste slyšeli dokonce o neomezených mobilních datech a to je další krok k většímu používání mobilů.


Přizpůsobení zobrazení webu pro mobil a tablet

Ujasnili jsme si tedy, že mobily se využívají více než-li dřív a co to tedy pro nás tvůrce webových stránek znamená? Je třeba webové stránky přizpůsobit na mobilní telefony, protože obsahují jiný webový prohlížeč a zobrazení webu se tak může změnit. Responzivní vzhled znamená, že je vzhled webu přizpůsobený pro mobilní telefony a zobrazuje se správně a bez designových chyb. My bychom takový vzhled měli napsat v takové podobě programovacího jazyka, aby byl vzhled přizpůsobitelný jak pro PC tak pro mobil nebo dokonce tablet.


Responzivní vzhled ke stažení zdarma

Každý neumí vytvořit responzivní vzhled šablony svého webu a proto jsem se rozhodl nabídnout responzivní šablony pro redakční systém WordPress ke stažení zdarma. Šablony naleznete momentálně v nabídce menu (České WordPress šablony)


Proč je důležité mít responzivní vzhled

Vysvětlili jsme si, že dnes se využívají mobilní telefony více než-li tomu bylo dřív. Responzivní weby které jsou určené i pro mobilní telefony získají daleko větší návštěvnost než weby který responzivní nejsou. Pokud někdo s mobilním telefonem bude vyhledávat například na Google, zobrazí se mu pouze responzivní weby ve výsledcích vyhledávání. Je proto velice důležité mít responzivní vzhled a získat tak ze svého webu maximum, protože i mobilní návštěvníci se určitě každému hodí.


Související téma:

Jak dosáhnout lepších výsledků ve vyhledávačích


WordPress Tutoriál

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *