WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak vytvořit trvalé přesměrování 301 ve WordPressu

Pojďme si něco málo říct o přesměrování 301. Zjistíte, k čemu je dobré mít nastavené přesměrování 301, k čemu přesměrování slouží a jaký to má význam a dopad na Vaši webovou stránku.


Co to je přesměrování 301

Představte si, že vytvoříte nějaký článek na svém webu. Pak z nějakého důvodu je článek odstraněn ať už omylem nebo úmyslně. Pokud článek již byl indexován do vyhledávače jako je Google a zobrazuje se ve výsledcích vyhledávání, jeho vymazání se projeví příliš pozdě a návštěvníkovi se tak zobrazí ve výsledcích vyhledávání po kliknutí na výsledek Vaše prázdná stránka bez obsahu. O takového návštěvníka jsme v podstatě díky smazaní článku bezpodmínečně přišli, protože se mu zobrazila prázdná stránka s chybou. Díky pluginu o kterém se zmiňuji v tomto článku, můžete tomuto nemilému problému snadno předejít. Nainstalujte plugin a už se návštěvníkovi nezobrazí prázdná stránka nýbrž Vaše chybová zpráva s Vaším webem. Nezobrazuje se pouze prázdná stránka. Zobrazí se celý Váš web s chybovou hláškou a to je rozdíl! Vaše stránka upozorní na chybějící obsah a zobrazí se Vaše šablona s veškerými náležitostmi. Návštěvník má tak šanci Vaši webovou stránku vidět a porozhlédnout se po ostatním obsahu. Ostatně jak vypadá stránka bez pluginu, je názorně ukázáno na obrázku v tomto článku. Nezobrazí se ani Vaše případné reklamy a to přeci nechcete.


Jaký to má význam a dopad

Přesměrování 301 slouží především k tomu, aby se návštěvníci neproklikávali z vyhledávání na již neexistující části webové stránky. Pokud nemáte nastavené přesměrování 301, zobrazí se pouze prázdná stránka bez alternativního obsahu s chybovou hláškou. Z hlediska SEO (optimalizace pro vyhledávače) je toto vážná chyba, protože nezískáváte profit z již neexistujících podstránek webu. Prázdné stránky škodí a vůbec to nedělá dobrý dojem ze stránky od vyhledávačů. Takové stránky neobsadí ty nejlepší pozice pro konkrétní dotazy a tím pádem nezískáte tak velkou návštěvnost, jak by jste s tímto pravidlem dosáhnout eventuálně mohli.


Plugin stáhněte, nainstalujte, aplikujte a máte hotovo! Najdete ho v každé WordPress administraci ihned po přihlášení v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »301 Redirects – Easy Redirect Manager«.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *