WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Co je to RSS URL feed a jak ho využít ve WordPressu

Chcete se dozvědět k čemu je dobrý RSS kanál a co to vlastně RSS kanál je? Poradím, jak používat RSS kanál různých webů nebo jak ho dokonce můžete využívat i Vy v případě, že vlastníte webovou stránku s nainstalovaným redakčním systémem WordPress. RSS kanály Vám po přečtení tohoto krátkého článku budou naprosto jasné a Vy konečně zjistíte, jak využít plný potenciál RSS (v případě, že ještě tápete).


Co je to RSS kanál a k čemu slouží?

RSS kanály slouží na podobném principu jako e-mailová schránka pro Vaše vybrané zprávy a to především z webových stránek. I Vy si dnes můžete vytvořit svůj první odběr novinek od kterékoliv stránky na internetu, která RSS kanály využívá a třeba to bude i ta má stránka. Můžete si vytvořit odběr novinek na webu a přidat si další. Díky této skvělé vychytávce už Vám žádný obsah na internetu neuteče a co je na tom tak skvělé? Využívat to můžete na svém mobilním zařízení. Postačí Vám k tomu jednoduchá aplikace na mobil pro RSS.


Aplikace na mobil pro RSS

Už teď si můžete stáhnout aplikaci pro RSS. Mou vyzkoušená aplikace, kterou jsem testoval na systému Android (jistě najde i AppStore) se jmenovala Aggregator RSS News Reader. Jediné, co je k používání potřeba, je stáhnout aplikaci a v menu přidat (tláčítko plus) svůj nový zdroj informací Vámi vybraného webu, který používá RSS kanál. Kupodivu stačí zadat jen základní verzi URL adresy (například kubassi.cz) a RSS kanál už se automaticky vyhledá a načtou se nejnovější příspěvky Vámi vybraného webu. S touto už dnes moderní funkcí Vám už nic neunikne!


RSS kanál na redakční systém WordPress

Máte webovou stránku s nainstalovaným redakčním systémem WordPress a chcete také využívat pro své návštěvníky RSS kanál? Jak si s tím poradit a zavést to i na svém webu? V tom případě mám pro Vás jedno překvapení. RSS kanál si žádný WordPress web nemusí nijak složitě nastavovat nebo nově budovat. RSS kanál má naprosto každý WordPress web už od počátku existence nastaven a funguje i bez zásahu. Jediné, co je potřeba pro získání nových čtenářů přes RSS kanál udělat je, dát jim o RSS kanálu vědět, že něco takového máte i Vy. Tak na co ještě čekat? Vyzkoušet si to můžete po stažení aplikace.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *