Jak v Google Analytics 4 měřit návštěvnost včetně subdomén

WordPress

Google⁣ Analytics je ⁣ceněný nástroj pro měření návštěvnosti webových stránek, který poskytuje‍ podrobné informace o tom, ‌jak se uživatelé ‍chovají na stránkách. Zatímco základní nastavení Google Analytics umožňuje sledovat návštěvnost hlavní domény, existuje způsob, jak měřit návštěvnost včetně subdomén.‌ Tento článek vám ukáže, jak nastavit měření návštěvnosti včetně⁤ subdomén pomocí nové verze ⁤Google Analytics 4.

Co ‍je to ⁢Google Analytics

Google Analytics je online nástroj, který poskytuje podrobné statistiky a analýzy ohledně návštěvnosti a chování uživatelů na webových ‍stránkách. Pomocí Google Analytics můžete získat informace o počtu návštěv, průměrné délce návštěvy, ​konverzní míře a mnoho dalších faktorů, které vám pomohou pochopit, jak ⁢se uživatelé ⁤chovají na ⁤vašich⁣ stránkách.

Jak nastavit měření návštěvnosti včetně subdomén GA4

  1. Nejprve se přihlaste⁢ do svého účtu Google ‌Analytics a⁤ vlevo dole klikněte na “nastavení”.
  2. Vyberte položku “Datové streamy”.
  3. Klikněte na Váš “Současný data stream” a vyberte konfigurace nastavení značky, poté konfigurace vašich domén. Zde přidejte další subdomény a uložte.
  4. Kód sledování⁤ vložte na všechny stránky, které chcete sledovat. Doporučuje se použít sledování ​pomocí globálního⁢ kódu, abyste nemuseli kopírovat kód na každou stránku zvlášť. ‌Ujistěte se, že‍ používáte správného⁢ nastavení sledování ⁢domény pro měření subdomén.

 

Jakmile bude kód sledování správně‌ nainstalován, Google Analytics začne automaticky shromažďovat informace z hlavní⁤ domény i subdomén.

 


 

Závěr: Google Analytics je ​mocný nástroj, ​který‍ vám pomůže‌ analyzovat návštěvnost vašich webových stránek. Pokud chcete sledovat návštěvnost včetně subdomén, můžete to snadno nastavit pomocí⁢ nové verze Google Analytics 4. Postup, který jsme v tomto článku ⁤popsal, vám umožní získat důležité informace o způsobu,‍ jakým se uživatelé chovají na ⁢všech‍ vašich doménách a subdoménách. Nezapomeňte pravidelně sledovat statistiky, abyste⁣ mohli optimalizovat své webové stránky a dosahovat lepších výsledků.

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na E-mail

Partner webu

Hosting pro WordPress zdarma