Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Základní rady jak blogovat na internetu

Tvorba webu Štítek:

Blog si může vytvořit kdokoli. Ještě předtím je ale potřeba zvážit klíčovou otázku: z čeho se bude skládat obsah blogu? Mohu vyjádřit svůj osobní názor? Přinese nějaká odborná témata, politické názory a komentáře? Zaměření blogu můžete samozřejmě časem upravit, ale mít jasnou představu vám pomůže rychleji si vybudovat věrné publikum. Nyní je čas naplnit svůj blog textem a dbát na jeho viditelnost. Nejprve si musíte vybrat téma jako obsah celého vašeho blogu. Téma vás musí zaujmout, inspirovat a doporučuje se o něm něco vědět. Jen tak vás bude psaní inspirovat a bavit, hlavní předpoklad úspěchu.


Je také dobré podívat se na některé úspěšné a zavedené blogy a pokusit se odvodit, co přitahuje jejich čtenáře. Nejpravděpodobněji jde o kombinaci následujících faktorů:

Kvalitní obsah – Blogy by měly být založeny na originálním a čitelném textu přiměřené délky. Styl by měl odpovídat autorovu tématu a osobnosti. Inspirujte se úspěchem, ale nesnažte se nikoho kopírovat, buďte sami sebou. Vyhněte se jakýmkoli urážlivým nebo extremistickým příspěvkům.

Pravidelnost – Blog je v podstatě vaše miminko. Jak víte, děti potřebují pozornost a péči. Podle tématu zvolte vhodný interval pro nové příspěvky (alespoň 1-2 každých 14 dní) a snažte se ho dodržet. Připravte se, že cesta k úspěchu může být dlouhá.

RSS – Vytvořte si na svém blogu RSS kanál (více o tom v samostatném textu věnovaném RSS kanálům). Přestože dnešní čtenáři sledují blogery především prostřednictvím sociálních sítí, někteří stále využívají RSS čtečky. Usnadníte jim přehled a přístup k novému obsahu.

Komentáře – Založit blog vyžaduje nejen kreativitu obsahu, ale také odvahu jít s kůží na trh. Zejména internetové publikum je klíčové a neváhá se podělit o své dojmy. Takže vždy zůstaňte v nadhledu a neberte si nic k srdci, zkrátka sarkasmus jsou na webu běžné výrazy. Pokud je kritika pravdivá, zvažte, zda vám může pomoci zlepšit se. Nevyhýbejte se konfrontaci a oceňte vaše pozitivní komentáře. I znalost autorů reagujících na zpětnou vazbu motivuje čtenáře k pravidelné návštěvě.

Zajímavý design – nesuď knihu podle obalu, říká se. Pokud však blog zůstane na první pohled bez povšimnutí, čtenáři často odejdou dříve, než vůbec ocení jeho obsah. Naštěstí v dnešní době nemusíte být webdesignér, abyste se s tím vypořádali. Většina blogovacích služeb nabízí různé šablony a další možnosti vizuálního přizpůsobení.

Sociální média – Sociální média mají velký vliv, takže tam určitě sdílejte své články. Možná si je přečtou lidé, kteří na váš blog normálně nepřijdou.


Je to zvláštní, ale většina webů nemá blogy, kde by zveřejňovaly užitečný aktuální obsah, který by na jejich web přivedl nové potenciální zákazníky. Podle mého názoru jsou blogy vůbec nejlepší generátory dlouhodobé návštěvnosti.

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web