WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Základní nastavení nového WordPress webu

Toto je jedno z nejdůležitější nastavení webu které je potřeba nastavit správně. Jestli jste došli k tomuto článku, předpokládám, že jste si již nainstalovali redakční systém WordPress a případně už upravili vzhled svého nového webu. Pokud ne, doporučuji přečíst články Jak snadno vytvořit nový WordPress web (Endora) nebo Návod instalace WordPressu na pouhé kliknutí (WebZdarma) a poté Jak upravit WordPress šablonu vzhledu nebo České WordPress šablony.


Název, popis, datum, čas, odkazy a www. před URL

A nyní pojďme na třetí krok. Po přihlášení do administrace WordPress webu vybereme v menu položku »nastavení« a »obecné«. Vyplňte název webu, popis webu, v kolonce s adresou webu přidejte www., časové pásmo vyberte Praha, zbývá vybrat si formát data a času. Poté v menu vybereme položku »nastavení« a »trvalé odkazy«. Myslím si, že nejlepší formát URL je rozhodně volba »Název příspěvku«.

Nastavení a přidání Widgetů do panelů webu

Pojďme na další. Vybereme v menu v administraci WordPressu položku »vzhled« a »widgety«. Můžeme si jednoduše vybrat, co chceme například v postranním panelu na svém webu. Máte-li web ještě v továrním nastavení, uvidíte, že v této části vidíte widgety vyhledávání na webu, poslední příspěvky, poslední komentáře a podobně. Možná dokonce i v angličtině. Lze to přepsat, případně smazat nebo vložit něco jiného. Při kliknutí v této části stránky na tlačítko »plusu« zjistíte, co vše se dá do různých částí webové stránky přidat. To už je jen na Vás.

 

Nastavení kategorie Rubrik

Všem příspěvkům nastavíme správnou Rubriku (kategorii příspěvků). Nalezneme to v administraci v menu u položky »příspěvky« a »rubriky«. Můžete rubriky mazat, vytvářet nové, přejmenovávat.


Štítky ve WordPressu

Štítky nastavujeme pouze v případě, že máme dostatek článků. Při velkém počtu je můžeme roztřídit na další kategorie.


Další a zároveň poslední část návodu jak vytvořit webové stránky zdarma s redakčním systémem je popsána v článku Jak nainstalovat WordPress plugin (novou funkci) v kterém naleznete užitečné rady, jak pokračovat dál a nainstalovat nové možnosti na Vašem novém web s WordPressem.

To je pro tento článek vše. V případě dotazů využijte možnost komentáře pod tento článek.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *