WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

WordPress stahování souborů jen pro registrované

Vlastníte webové stránky, který běží na redakčním systému WordPress? Co registrovaní uživatelé? Je jich dost? Díky emailům získáváte kontakt na návštěvníka, který s Vaším obsahem souzní. Je to návštěvník, který zajímá Váš obsah a tak proč si od něj nevyžádat tolik důležitá data jako je email. Čím více emailů nashromáždíte, tím více návštěvnosti poté můžete zase získat zpět. Díky rozesíláním hromadných emailů už Váš návštěvník nezmešká Váš důležitý obsah. Můžete mu odeslat email s nějakým sdělením a s URL adresou Vašeho webu, případně facebook fan stránky a ostatních sociálních sítí.


Sběr emailových dat ve svůj prospěch

Teď si pojďme říci, jak získat emaily od návštěvníků. Jak už samotný název článků napovídá, emailový kontakt lze získat i nuceně. Pokud si chce nějaký návštěvník stáhnout nějaký soubor, musí se nejdříve zaregistrovat na Vaše stránky, aby soubor mohl stáhnout. Takto docílíte velké emailové databáze, kterou  můžete využít ve svůj prospěch, ať už například reklamou nebo čímkoliv jiným.


Jednoduché ovládání

Plugin, o kterém si povíme je velice jednoduchý na ovládání. Stačí stáhnout, nainstalovat a aplikovat plugin. V administraci WordPressu se Vám vytvoří nové pole pod názvem Downloady. V té jednoduše nahrajete soubor a následně ho nabídnete ke stažení. Po vytvoření souboru s tímto vylepšením zkopírujete Shortcode (zkrácený kód) a vložíte do do libovolné části Vaší WordPress stránky. Můžete do pole widgetů nebo například do každé podstránky nebo každého článků. Stačí pouze zkopírovat a vložit. Nic víc.


Plugin naleznete ke stažení zdarma v každé administraci WordPressu. Stačí plugin jednoduše vyhledat v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem Download Monitor.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *