WordPress ke stažení a jak ho nainstalovat

Tvorba webu

WordPress (zkr. WP) je redakční open source systém pro správu obsahu webových stránek (CMS). Celý systém je psaný v programovacím jazyce zvaný PHP s databází MySQL. WordPress byl původně vytvořen pro tzv. blogy. Postupně se rozšířil například o E-Shopy, diskuzní fóra, fotogalerie a podobně. Dnes je již WordPress nejrozšířenější redakční systém pro správu webového obsahu. Pomocí WordPressu byly vytvořeny miliony webů a téměř polovina je tvořena právě WordPressem. Tento redakční systém je k dispozici již od roku 2003 a použít ho na svou prezentaci na internetu může prakticky každý, kdo ví, jak na to a to zcela zdarma.

V tomto článku si povíme, jak nainstalovat redakční systém WordPress, kam WordPress nahrát, jaký je nejlepší hosting pro WordPress, co všechno se dá vytvořit s WordPressem a samozřejmě nechybí také WordPress ke stažení zdarma v tomto článku. Díky WordPressu snadno vytvoříte webovou stránku a to i bez znalosti programovacích jazyků. Snadno, jednoduše, po svém a zdarma!


Jako první si popíšeme nejjednodušší cestu k vytvoření webové stránky zdarma s redakčním systémem WordPress na pouhé kliknutí. Nejprve je třeba podotknout, že k vytvoření jakékoliv webové stránky je potřeba tzv. Hosting neboli místo, kam se WordPress nebo obsah každého webu uloží a poté je viditelný pro všechny návštěvníky z internetu. Pokud si WordPress chcete nezávazně vyzkoušet, doporučuji využít hostingové služby jako jsou Endora.cz nebo WebZdarma.cz, kde je snadné vytvořit svou první prezentaci s WordPressem na pár kliknutí velice jednoduchou formou. Pokud Vám WordPress nakonec bude vyhovovat, doporučuji využít placený hosting na WebZdarma.cz (běží bez problémů). Pomoci s výběrem ze zmíněných dvou hostingů může článek Srovnání hostingů zdarma oproti premium. Po vybraní mezi Endora.cz a WebZdarma.cz je zapotřebí se zaregistrovat, vymyslet doménu placenou nebo zdarma a poté jen automaticky po přihlášení do uživatelského účtu aktivovat redakční systém WordPress. Pomoci k nalezení mohou obrázky uvedené níže.


Nejlepší a zároveň nejlevnější hosting pro redakční systém WordPress je WebZdarma.cz. Momentálně se cena pohybuje okolo 15,-Kč/měsíc. Je zapotřebí zakoupit hosting minimálně na rok. K hostingu je vhodné zakoupit i vlastní doménu. Samozřejmě to jde i zcela zdarma. Jak hosting tak doména může být absolutně bez investice. Potíž je v tom, že vše nemusí fungovat podle Vašich představ. Web na slabším hostingu může vypadávat nebo doména zdarma může být hůře zapamatovatelná. Každopádně doporučuji placený hosting nejlépe s garancí skvělé dostupnosti.

S redakčním systémem WordPress jde prakticky vytvořit cokoliv Vás napadne. Obrovskou výhodou je, že existují miliony doplňujících funkcí s možností snadné instalace tzv. pluginy. Ty jsou dostupné ke stažení přímo v redakčním systému po přihlášení do webové administrace. Velkou výhodou může být i široký výběr různých variantách vzhledů tzv. šablon. Také dostupné po přihlášení do administrace WordPressu. Pokud chcete přidat nějaké nové rozšíření WordPress stránky, můžete ho vyhledat ve velkém seznamu pluginů. Příkladem může být například chat, help desk, kontaktní formulář, diskuzní fórum a mnohem více. Je velice pravděpodobné, že to, co hledáme, nakonec stejně najdeme, protože nových rozšíření jsou miliony.

Pokud si chcete nainstalovat WordPress přes FTP klienta například za pomoci programu Total Commander: WordPress 5.8.3 ke stažení zdarma (lze později případně aktualizovat v administraci)

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook stránka

Poslední PR článek

  • Zvýšení návštěvnosti zdarma
    Reklamní systém a nejúspěšnější autosurf v česku a na slovensku pod názvem WebSurf nabízí internetovou reklamu zdarma výměnou za automatické nebo manuální zobrazení webových stránek nacházející se v […]

Kategorie

Uživatelský účet