StatCounter: Real-time statistiky WordPress návštěvnosti

WordPress

WordPress je jedním z nejpoužívanějších systémů pro správu obsahu na internetu. Pro majitele webových stránek je důležité mít přehled o návštěvnosti svých stránek a chování uživatelů. Jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro sledování návštěvnosti je plugin StatCounter – Free Real Time Visitor Stats. Tento článek se zaměří na to, co tento plugin umí, proč byste ho měli používat, jaké jsou podobné pluginy a jak ho nainstalovat v administraci WordPressu.

Co umí plugin StatCounter

Plugin StatCounter – Free Real Time Visitor Stats poskytuje uživatelům detailní statistiky o návštěvnosti jejich webových stránek přímo v reálném čase. Mezi jeho funkcionalitu patří sledování počtu návštěv, zobrazení stránek, původ návštěvníků, klíčová slova, která přivedla uživatele na stránky, a mnoho dalšího. Uživatelé mohou sledovat, jak se mění návštěvnost jejich stránek v průběhu času a analyzovat efektivitu svých marketingových kampaní.

Proč používat StatCounter

StatCounter je užitečný nástroj pro každého majitele webových stránek, který chce lépe porozumět chování svých návštěvníků a zlepšit výkonnost svých stránek. Díky real-time statistikám mohou uživatelé okamžitě reagovat na změny a optimalizovat obsah svých stránek pro lepší uživatelský zážitek a vyšší konverzi.

Podobné pluginy jako je StatCounter

Kromě StatCounteru existuje na trhu řada dalších pluginů pro sledování návštěvnosti webových stránek v systému WordPress. Mezi nejpopulárnější patří Google Analytics Dashboard for WP, Jetpack od Automattic nebo MonsterInsights. Každý z těchto pluginů má své vlastní specifické funkce a výhody, a proto je dobré provést průzkum a vybrat ten, který nejlépe vyhovuje potřebám daného webu.

Instalace pluginu přímo v administraci

  1. Přihlaste se do administrace svého webu na platformě WordPress.
  2. Přejděte do sekce “Pluginy” a klikněte na možnost “Přidat nový”.
  3. Do vyhledávacího pole zadejte “StatCounter – Free Real Time Visitor Stats”.
  4. Klikněte na tlačítko “Instalovat” a po dokončení instalace aktivujte plugin.
  5. Po aktivaci pluginu přejděte do jeho nastavení a zadejte své přihlašovací údaje z účtu na StatCounteru.
  6. Po provedení těchto kroků bude plugin začít sledovat návštěvnost vašich stránek a zobrazovat statistiky přímo v administraci WordPressu.

 


 

Závěr: Plugin StatCounter – Free Real Time Visitor Stats je užitečným nástrojem pro sledování návštěvnosti webových stránek postavených na platformě WordPress. Jeho real-time statistiky poskytují majitelům webů cenné informace o chování uživatelů a pomáhají jim optimalizovat své stránky pro lepší výsledky. S jeho snadnou instalací a použitím je to nezbytný doplněk pro každého, kdo si přeje úspěšně spravovat svůj web.

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na E-mail

Partner webu

Hosting pro WordPress zdarma