WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak ve WordPressu upravit nabídku administrace

Vytvořili jste si web s redakčním systémem WordPress? Jestli ne, návody pro začátečníky jak si ho zdarma založit naleznete na stránce Plán vytvoření webu. Nyní si pojďme říct, jak postupovat a změnit další funkce které WordPress nabízí a to je registrace nových uživatelů a změna tovární administrace.


Nastavení registrace nových uživatelů

Jako první krok je třeba povolit v administraci Vašeho WordPress webu možnost registrace pro nové uživatelé v položce »nastavení« a »obecné«, kde odklikneme u členství možnost »zaregistrovat se může kdokoliv«. Poté je potřeba to zveřejnit také na webové stránce a to v položce »widgety« které najdeme po přihlášení do administrace v části »vzhled«. Přidejte widget pro přihlášení například do postranních panelů své WordPress šablony (náhled najdete na obrázku). Po umístění widgetu zvaném přihlášení by každý měl mít možnost zaregistrovat se na Vašem webu z titulní stránky.


Plugin na změnu přihlašovací stránky WordPressu

Jako druhý krok bych změnil přihlašovací stránku. Existuje na to dostupný plugin zdarma který Vám to změní na mnohem lepší úroveň. Pokud ještě nevíte, jak se instalují nové funkce do redakčního systému WordPress, doporučuji si přečíst článek Jak nainstalovat WordPress plugin (novou funkci). Plugin který mám na mysli změní přihlašovací stránku pro nové uživatelé. Dokáže změnit kompletní vzhled pro přihlášení s volbou pozadí, změnit typ a barvu písma, vložit vlastní logo, přidat sociální sítě, přidat ověření Captcha a podobně. Ostatně designe si může i automaticky změnit do podoby které se Vám určitě bude více líbit než je to u továrního nastavení své přihlašovací stránky. To vše nabízí plugin pod názvem Admin Custom Login který je dohledatelný v administraci WordPressu v sekci »pluginy« a »instalace pluginů«.

Plugin na úpravu administrace WordPressu

V třetím kroku popíšu, jak odstranit nežádoucí položky po přihlášení uživatele v uživatelském rozhraní. Stručně řečeno lze odstranit z menu to, co samotný uživatele nepotřebuje a je třeba i nevhodné, aby k takovým informací měl přístup ať už má k tomu oprávnění či nikoliv. Pomoci s tímto problémem vyřešíme snadno instalací pluginu WP Custom Admin Interface. 


Kde změnit administraci s Custom Admin Interface

Po nainstalování a instalaci pluginu Custom Admin Interface ho najdeme v menu v administraci WordPressu a poté klikneme na položku »Admin Menu«. V této sekci jistě vidíme položky které se zobrazují v levé části stránky po přihlášení do administrace WordPressu. Můžeme tedy některé zobrazené položky odstranit. Je důležité zmínit, že aby fungovalo to, co jsme nastavili, je třeba nové možnosti aplikovat na samotné uživatele. To nalezneme také v této části a to úplně dole pod názvem »Implement this for«.

Změnit můžeme podobně taktéž možnosti zobrazovaných informací v horní části stránky (tzv. lišty). To nalezneme v položce »Admin Toolbar«. Samozřejmě se nabízí i možnost kompletně přejmenovat veškeré položky v navigačním menu a také liště.


Plugin na úpravu administrace 3 v 1

Třetí super plugin na změnu informací v nástěnce redakčního systému WordPress se jmenuje Ultimate Dashboard. Nainstalovat ho můžeme v administrace v položce »Pluginy« a »Instalace pluginů« za pomoci vyhledávání podle názvu. Po aplikování pluginu v nové položce »Ultimate Dashboard« a »settings« nastavíme, co v nástěnce chceme mít. Tento plugin toho však umí mnohem více. Především to, co jsem všechno zmínil za nové možnosti v tomto článku. Umí změnit zobrazené položky v menu (Admin menu editor), položky zobrazené v liště (Admin bar editor) a také umí změnit přihlašovací stránku WordPressu (Login customizer).


Souvísející téma:

Jak upravit přihlašovací WordPress stránku
Jak upravit uživatelské role ve WordPressu


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *