WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Proč je Bounce rate důležitý pro Váš web

Bounce rate je hodnocení vyplívající z návštěvnosti každé webové stránky. Udává se v procentech a určuje, kolik lidí okamžitě opustilo Vaše webové stránky a nezobrazilo si další obsah, případně se jen zdržela alespoň na chvilku čtením nebo pozorováním obsahu. Čím je větší procento Bounce rate, tedy lidí, co okamžitě opustilo Vaší webovou stránku, tím má Vaše webová stránka menší úspěch. V tomto článku si povíme, k čemu je Bounce rate, co nám dané procento říká a jak využít Bounce rate ve svůj prospěch.


Nízká Bounce rate jako indikátor úspěchu

Jak už jsme si řekli. Bounce rate udává procento návštěvníků, které okamžitě opustili Váš web. Značí to pouze to, že Vaše webová stránka nebyla přínosem pro daného návštěvníka a web okamžitě opustil. To je velice špatné znamení. Velké procento Bounce rate nám nepřinese pravděpodobně velkou návštěvnost, která je tak důležitá pro každý web. Nízká Bounce rate nám naopak návštěvnost může pomoci zvednout. Pokud Bounce rate bude nízká, vyhledávače si budou myslet, že je Váš web přínosem pro návštěvníky a začnou je sami vyhledávače sunout na lepší místa ve vyhledávání a lepší místa ve vyhledávání garantují vyšší návštěvnost, kterou poté můžete zpeněžit přidanou reklamnou.


Užitečnost pro návštěvníka určuje návštěvnost

Dělejte web pro návštěvníky. Přesně tak, aby byla Bounce rate co nejmenší a výsledky se dostaví. Je velmi důležité, jak na Váš web reagují návštěvníci. Přesně tak reaguje i vyhledávač, protože vyhledávač chce pro své návštěvníky jen ten nejlepší a nejhodnotnější obsah. To si musíte uvědomit i Vy. Vyplácí se dělat weby pro lidi, nikoli pro vyhledávače nebo pro kvantitu, která Vám úspěch nezaručí. Všechno, co návštěvník na webu dělá, se zaznamenává a vše určuje poté konkrétní návštěvnost. Vyhledávače si všimnou webových stránek, které si uživatelé cení. Má na to své nástroje.


Jak změřit Bounce rate

Bounce rate si můžete změřit díky pluginu Site Kit by Google nebo na stránka Google Analytics. Plugin stačí nainstalovat na svůj redakční systém WordPress. Ti co WordPress web nemají, mohou využít službu Google Analytics. U druhé varianty stačí vložit na své webové stránky krátký HTML kód a vše se automaticky zaznamená. Výsledné číslo Vám pak může říci, jak na tom skutečně jste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *