WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Opravdu jednoduchý WordPress plugin proti spamování

CAPTCHA jsou písmena nebo čísla, která se zobrazují na obrazovce webové stránky, aby zabránila automatizovaným programům v přístupu k omezeným částem webové stránky. Problémy mohou nastat, když se automatizované programy pokusí přihlásit na webové stránky, aniž by znaly správnou odpověď. Tyto programy se nazývají boti a používají se prakticky ve všech částech našeho života. Mnoho lidí považuje za velmi nepříjemné, když dostávají nevyžádané e-maily nebo zprávy na sociálních sítích v důsledku pokusu automatického programu získat neoprávněný přístup na webovou stránku. Zde vstupují do hry CAPTCHA, která pomáhá předcházet zneužití a hackerům.


Co to je CAPTCHA

Nejběžnějším typem CAPTCHA je slovní. Během 19. století vytvořil profesor Charles Solomon první CAPTCHA založenou na slovech. Od té doby vznikly různé další typy, například zvukové a vizuální. I když nejsou dokonalé, pomáhají zmírnit některé problémy, které boti způsobují webům. Běžný typ CAPTCHA je takový, který vyžaduje, aby uživatel zadal konkrétní slova nebo čísla se specifickými znaky na konkrétních místech na stránce – obvykle ve spodní části stránky. Mezi další běžné typy CAPTCHA patří matematické problémy a problémy s rozpoznáváním obrázků (např. kreslení obrázku se specifickými barvami). Všechny tyto typy jsou dobré v tom, co dělají: brání automatizovaným programům v přístupu k účtům bez povolení.


Jednoduché nastavení

Jedna věc, která dělá Really Simple CAPTHA odlišnou od ostatních pluginů, je její jednoduchost a dostupnost pro každého webmastera bez ohledu na technické dovednosti nebo zkušenosti s vývojem webu. Každý webmaster může nainstalovat Really Simple CAPTCHA prostřednictvím našeho odkazu na plugin. Po instalaci stačí přidat pár řádků kódu na svůj web WordPress a jeho uživatelé mohou začít využívat funkce Really Simple Captcha během několika minut!


Tento plugin najdete v každé administraci Vašeho WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »Really Simple CAPTHA«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *