Nový web na WordPress poskytuje informace o lécích

WordPress

Web o lécích, který je postavený na platformě WordPress je navržen tak, aby poskytoval pacientům, farmaceutům a široké veřejnosti přehledné a přesné informace o léčivech dostupných na českém trhu. Informace, ze kterých web čerpá, pocházejí především od Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Možnosti vyhledávání

Hlavním rysem tohoto webu je jeho uživatelsky přívětivý vyhledávač, který umožňuje vyhledávání léků podle různých kritérií, včetně názvu, účinné látky, ATC skupiny a kódu SÚKL. Tato funkce je vhodným nástrojem pro pacienty, kteří hledají důležité informace o léčivech, jejich alternativách a doplatcích. Alternativně lze na stránkách vyhledávat za pomoci fulltextových vyhledávačů jako Seznam.cz, Google.com, Bing.com.

Dostupné informace

Klíčovým aspektem webu je poskytování informací o dostupnosti léků bez receptu, výši příspěvku zdravotní pojišťovny a potřebě specializovaného lékaře pro vystavení receptu. Uživatelé získají důležité informace o správném užívání léku, jeho účinné látce a dostupnosti na trhu.

Nedostupné léčivé přípravky

V případě, že je konkrétní lék dočasně nedostupný, web nabízí alternativy s podobným složením a poskytuje příbalové letáky a souhrny údajů o přípravku. Pro zdravotníky je k dispozici sekce s historickými daty o výdejích léku v České republice v této sekci lze najít i odpověď na to, zda výpadek nastal následkem zvýšené poptávky nebo poklesem výroby.

Statistiky spotřeby léčivých přípravků

Jedna z novějších funkcí je možnost vygenerování pokročilých statistik o výdeji a distribuci léčivých přípravků v České republice, což lze využít mimo jiné pro ověření důvodu výpadku léku na trhu nebo sledování trendů ve spotřebě léčiv. Součástí rozhraní je i kratší vysvětlující text, který návštěvníka naučí formulář používat a zasvětí ho do významu vygenerovaných dat.

Pomůcky zdravotní techniky

Současně zde lze nalézt i informace o pomůckách zdravotní techniky, především informace o tom, kteří lékaři smějí lék předepsat a kolik případně pojišťovna pacientovi přispěje. U výrobků, které pojišťovna pouze zapůjčuje zjistíte na jakou dobu jsou zapůjčovány. Důležitá je i informace, zda příspěvek pojišťovny podléhá schválení revizním pracovníkem nebo pod jakým kódem pojišťovna výrobek eviduje.

Výhledy do budoucna

Projekt je stále ve vývoji a nové funkcionality budou přibývat i v průběhu roku 2024. Očekávané změny zahrnují například přidání indikačních omezení pro úhradu léčiva, což ocení především zdravotníci a přidání popisu výrobce k zdravotním pomůckám, což naopak ocení pacienti. Pacienti se mohou zapojit do vývoje tím, že poskytnou zpětnou vazbu a přidají svou zkušenost s užíváním lekyjasne.cz.

Toto je PR článek. Můžete takový také publikovat na stránce Přidat PR článek zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na E-mail

Partner webu

Hosting pro WordPress zdarma