WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Nejpožívanější plugin na SVG soubory WordPress

Vector Software Graphics (SVG) je formát pro ukládání a reprezentaci digitální trojrozměrné grafiky. Je to otevřený standard vytvořený World Wide Web Consortium (W3C). Od svého vzniku v roce 1999 se používání SVG rychle rozrostlo. Mnoho společností nyní nabízí zásuvné moduly pro svůj návrhářský software pro podporu formátu SVG. Vzhledem k tomu, že využití formátu roste, mnoho designérů jej začalo používat ve svých projektech. Používání SVG však může být nebezpečné, pokud si nedáte pozor. Proto byste si před použitím měli vždy zkontrolovat, zda plugin podporuje formát SVG.


Realistický vzhled

V dnešní době mnoho webdesignu používá vektorovou grafiku. Je to díky vzestupu trojrozměrných webových stránek a aplikací. Ty používají formát SVG pro 3D modely, text, loga a další. Vývojáři tak mohou vytvářet složitější rozhraní, která vypadají realisticky. Ne všechny webové prohlížeče zatím podporují SVG, ale většina jej podporuje dostatečně dobře, aby bylo možné navrhovat na webu. Je to díky vylepšeným webovým standardům v posledních letech. Některé mají dokonce hardwarovou akceleraci pro vektorové obrázky, jako je SVG. Je to díky vektorové hardwarové akceleraci (VHAA), kterou vyvíjí Google a další. Tento formát se stává běžnějším díky vzestupu webových návrhových řešení.


Šíření malwarů a virů

Nevýhodou je, že použití SVG může vystavit vaše návrhy uživatelům se zlými úmysly, kteří mu nerozumí. Mnoho škodlivých pluginů využívá otevřenou povahu formátu SVG k šíření virů, malwaru a dalších problémů s kódováním na nic netušící uživatele. Předcházení takovým problémům vyžaduje ostražitost při prověřování možností pluginu SVG. Naštěstí je k dispozici spousta bezplatných nástrojů, které vám s tímto úkolem pomohou. Každý z těchto nástrojů má své klady a zápory, takže si budete muset vybrat na základě svých potřeb a obav týkajících se bezpečnostních hrozeb.


Upozornění

S tím, jak se používání SVG stává běžnějším, nepřátelští útočníci se pokusí zneužít tuto novou platformu pro své vlastní zisk. Proto se doporučuje používat bezpečné pluginy, které podporují formát SVG. K dispozici je spousta bezplatných nástrojů, které vám to pomohou bezpečně provést. Navíc pluginy, které nepodporují SVG, jsou mnohem méně běžné než ty, které podporují! Budoucnost vypadá pro SVG slibně!


Plugin na SVG soubory se jmenuje »Safe SVG« a najdete ho v každé administraci WordPress webu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *