Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Nejlepší textový editor na WordPress zdarma

Tvorba webu Štítek:

Tinymce advanced je plugin, který poskytuje pokročilé funkce pro editory. Jednou z hlavních výhod redakčního systému WordPress je textový editor TinyMCE. Někdo na něj nedá dopustit, jiný na něj nadává, ale pravdou je, že bez něj se publikuje obtížněji. Po instalaci WordPressu má ale TinyMCE k dispozici více „tlačítek“ než základních tlačítek. Zkušenější uživatelé mohou tyto funkce samozřejmě využít, ale pro běžného blogera je tu prémiový plugin TinyMCE.


Nejznámější editor příspěvků

Jeho WYSIWYG editor jistě zná každý, kdo se setkal se správou WordPressu. TinyMCE je snadno rozšiřitelný a open source. Rozšíříme jej vytvořením vlastního jednoduchého pluginu TinyMCE, do kterého přidáme tlačítko pro vložení krátkého kódu. Jednoduše řečeno, je to kód, který po vložení do editoru vykonává nějakou funkci. Nejčastěji se používá k vykreslení částí HTML, které by se jinak snadno nedostaly do výstupu editoru.


Přidání tlačítek pro správu obsahu

Pro běžného uživatele však nemusí být zadávání kódů příjemné. Proto je nejlepší omezit tento úkol na kliknutí na tlačítka, který tento plugin sám vytvoří při psaní nových příspěvků. Dá se říci, že s tímto pluginem uděláte z tinymce plnohodnotný WYSIWYG editor bez úpravy jakéhokoliv kódu.


Plugin najdete v každé administraci redakčního systému WordPress. Ke stažení je dostupný v kategorii »Pluginy« a »Instalaci pluginů«, které najdete po přihlášení. Vyhledejte plugin pod názvem »Advanced Editor Tools (previously TinyMCE Advanced)«.


WordPress Tutoriál

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web