WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Kde zjistit zpětné odkazy zdarma

Zpětné odkazy jsou důležité z hlediska SEO (optimalizace pro vyhledávače). Více o zpětných odkazech v článku Jak dosáhnout lepších výsledků ve vyhledávačích. Čím více kvalitních zpětných odkazů vedoucí na Váš web stránka získá, tím lepší je poté umístění ve vyhledávačích při hledání konkrétního obsahu. To dlouhodobě zvyšuje návštěvnost.


Hodnota zpětných odkazů

V tomto článku si povíme, jak zjistíme zpětné odkazy zdarma a ne jen to! Snadno zjistíte jestli mají zpětné odkazy nějakou hodnotu a zda je vůbec přínosem nově získaný zpětný odkaz. Skvělou pomůckou může být také analýza klíčových slov a to zejména pokud nevíme, o čem případně psát články. Online nástroj navrhne vyhledávaná slovní spojení. Nejznámější službou je Majestic.com. Ta je však placená. My si povíme způsob, jak to zjistit zdarma.


Linkbuilding (budování zpětných odkazů)

Pokud nehodláte pro svůj web investovat velké částky za reklamu, je to skvělý způsob, jak se na internetu zviditelnit. Stačí sbírat kvalitní zpětné odkazy pro svůj web. Pomoci mohou internetové katalogy webů nebo PR články a podobně. To je nejlepší řešení k získání dlouhodobé návštěvnosti z vyhledávačů jako je Google a Seznam. Buďte na internetu vidět a vybudujte si takto silnou základnu proti případné konkurenci. I na mém webu lze přidat PR článek  a získat tak zpětný odkaz zcela zdarma.


Online analýza zpětných odkazů

Díky online nástroji můžeme využít plný potenciál zpětných odkazů. Můžeme je sledovat, zjistit které přibyli nebo naopak které byly smazány. Zjistit se dá i případná kvalita konkrétních zpětných odkazů pomocí tzv. Spam skóre. Výhodou může být i analýza klíčových slov také dostupná v online nástroji. To nám může pomoci zjistit, co lidé hledají a o čem tedy případně psát články nebo prostě jen doplnit další vyhledávaný obsah na internetu.


Kde zjistit zpětné odkazy zdarma

A teď k tomu hlavnímu. Kde zjistím zpětné odkazy zdarma a jak že se jmenuje tento skvělý SEO nástroj? Vše najdete na stránce ww.moz.com. Jen ještě dodám, že můžete udělat celkem 10 dotazů na zpětné odkazy nebo analýzu klíčových slov zdarma na jeden měsíc. Ten další měsíc se Vám další pokusy otevřou (10 pokusů/měsíčně).


Související téma:

Nejlepší bezplatný online nástroj pro analýzu textových klíčových slov
Tajná síla titulků aneb vyzrajte nad organickou návštěvností


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *