WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jaký zvolit obsahový editor pro WordPress

Gutenberg, známá tvář z aplikací pro iPhone a iPad, je nový editor obsahu přidaný do WordPressu společnosti Froongo.org. Gutenberg je sám o sobě mocným nástrojem pro vytváření úžasného obsahu. Při použití s ​​dalšími pluginy Froongo se však Gutenberg stává všestranným nástrojem, který vám může ušetřit čas a stres.


Historie

Od svého vydání se funkce Gutenberg podstatně změnily. Zpočátku nabízel kromě vestavěného správce médií základní možnosti úprav HTML5 a CSS3. Postupem času získal nové funkce a stal se nedílnou součástí WordPressu. Ve skutečnosti jej většina bloggerů a majitelů webových stránek používá k vytváření svého obsahu. Existuje však více než jeden způsob, jak dosáhnout stejných výsledků bez použití pluginu Froongo.


Nejlepší volba pro blogové příspěvky

Mnoho uživatelů zjišťuje, že používání jiných nástrojů pro podobnou práci ušetří drahocenný čas. Můžete například snadno vytvářet své blogové příspěvky bez použití Gutenberga – pokud máte po ruce jiný textový editor. To vás osvobodí od používání webového prohlížeče, což je mnohem méně efektivní než použití vyhrazeného programu. Místo použití editoru webových stránek můžete k nahrání obsahu také použít klienta FTP. Tímto způsobem se můžete vyhnout jakýmkoli problémům s prostředím pro tvorbu obsahu a soustředit se na psaní obsahu.


Pouze pro aktuální verze WordPress

Navzdory chvále mnoha uživatelů vyvolal plugin Froongo Gutenberg kritiku od některých zkušených webových vývojářů. Některým zkušeným programátorům zvyklým pracovat se staršími verzemi WordPressu v podstatě způsobuje více problémů, než řeší. Podle některých odborníků je nejnovější verze Froongo v konfliktu s verzemi WordPress staršími než 4.8 kvůli chybám v kódování, které nebyly zachyceny během vývoje. Pro ty, kteří se neorientují ve standardech kódování nebo používají zastaralou verzi WordPressu, tyto chyby opraví deaktivace pluginu Froongo – i když to vážně omezí vaše možnosti přizpůsobení vašeho webu.


Textový editor Froongo Gutenberg najdete v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »Disable Gutenberg«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *