Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jaký plugin zvolit pro SVG obrázky

Tvorba webu Štítek:

Standard Scalable Vector Graphics (SVG) se v posledních letech stal oblíbeným formátem obrazových souborů pro web. Je obzvláště populární mezi webovými designéry, kteří jej používají k vytváření složitých obrázků pro webové stránky a aplikace. SVG se také používá pro digitální ilustrace v knihách, časopisech a novinách a poskytuje univerzální formát souborů pro vytváření digitálního obsahu.


Co je to SVG

SVG je zkratka pro Scalable Vector Graphics a vyslovuje se jako „vektorová grafika“. Nejběžnější použití SVG jsou obrázky a diagramy. SVG je však také vhodné pro vektorový text a loga. Všechna tato kreativní použití SVG učinila formát souboru extrémně populární mezi kreativními profesionály.


Oprávnění SVG souborů

Vývojáři používají soubory SVG několika způsoby. Vytvoření přístupného webového návrhu zahrnuje použití obrázků SVG, které uživatelům poskytují vizuální omezení přístupu. Návrhář webových stránek může například použít obrázek SVG k omezení úhlů pohledu uživatelů nebo k omezení jejich pohledu na určitou část obrazovky. To pomáhá lidem s problémy se zrakem přistupovat na Váš web. Umožňuje Vám také zakázat lidem prohlížet části Vašeho webu, když jsou offline. SVG má také mnoho praktických využití mimo web design. Mnoho společností používá soubory SVG jako soubory obrázků pro své výroční zprávy a další podnikové publikace. Soubory SVG fungují dobře pro vytváření diagramů a grafů, aniž by došlo ke snížení výkonu. Mnoho aplikací navíc používá SVG pro prvky uživatelského rozhraní, jako jsou tlačítka a nabídky. To umožňuje vývojářům vytvářet jedinečné uživatelské prostředí ve svých aplikacích.


Práce s SVG soubory

Existuje několik způsobů, jak pracovat se soubory SVG v počítači. Většina počítačových operačních systémů obsahuje vestavěné nástroje pro práci se soubory SVG, jako je Adobe Illustrator nebo Microsoft Word. Tyto programy umožňují uživatelům otevírat a upravovat soubory SVG přímo v okně aplikace. Tyto nástroje jsou však omezené ve srovnání s vyhrazenými nástroji SVG, jako je Inkscape nebo OmniGraffle Pro. Tyto nástroje nabízejí mnohem větší podporu pro práci s SVG, včetně více vrstev, textu a dalších vektorových nástrojů.


Plugin na vkládání SVG souborů do Vaší WordPress mediální knihovny najdete v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«. Naleznete ho pod názvem »SVG Support«.


WordPress Tutoriál


Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web