WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

SEO pravidla, která zvýší organickou návštěvnost webu

Existuje spousta daných pravidel které určují jak velká bude návštěvnost Vašeho webu. Jde především o návštěvnost z vyhledávání používající především českými uživateli jako je vyhledávač Google a Seznam. Představte si, že zadáte určité téma do vyhledávání a zobrazí se Vám webové stránky které o tom tématu píší. Webová stránka která se zobrazí na první pozici bude ta která získá nejvíce návštěvníků pro hledaný dotaz. To je přesně to, o čem se trošku rozepíšu v tomto článku. Každý z nás může mít vysokou návštěvnost a to díky placené reklamě od různých společností. Řekněme si způsoby, jak toho docílit zdarma.


Samotný obsah webu

Abychom mohli být na internetu vidět, je potřeba mít unikátní obsah. Tím se dá považovat třeba vlastně napsaný článek, vlastní obrázky a podobně. Zkopírovaný obsah z jiných webových stránek Vás na první příčky vyhledávaní nedostane. Navíc si koledujete o průšvih. Dnes se dá jednoduše zjistit pomocí různých online nástrojů, zda je obsah unikátní či nikoliv. To ostatně snižuje důležitost webu oproti ostatním webům které nabízí něco, co jinde není. Aby si vyhledávače jako Google a Seznam mysleli, že se o web stále někdo neustále stará a mohli web umístit na lepší pozice, je potřeba mít neustále nový obsah. Ideálně na každý den nebo alespoň dvakrát týdně.


Titulek, popis, robots.txt, sitemap.xml

Je velice důležité, aby všude byl vhodný titulek a popis obsahu. To je přesně to, co eventuální nový návštěvník z vyhledávače vyhledá za předpokladu, že budeme mít nejlepší SEO (optimalizace pro vyhledávače). SEO je obecný název pro parametry webu ovlivňující jeho pozice ve vyhledávání.
Pro vyhledávače je dobrý mít vytvořený soubor robots.txt (informace pro vyhledávací roboty) a sitemap.xml (mapa webové stránky pro vyhledávací roboty).


Plugin All In One SEO a Yoast SEO

Nyní popíšu, jak uvedené informace v tomto článku následně jednoduše aplikovat na svůj web zdarma. Konkrétně se věnuji tématu tvorby webové stránky s redakčním systémem WordPress. Pokud ho nemáte, návody jak si ho vytvořit zdarma jsou vypsány v kategorii  Začínáme. Poté je nutné vědět, jak do WordPress webu nainstalovat nový doplněk neboli plugin. To je popsáno v článku  Jak nainstalovat WordPress plugin (novou funkci). Zbývá si pomocí těchto informací vyhledat, nainstalovat, aplikovat a nastavit plugin All In One SEO (jednodušší) nebo nejpopulárnější druhou variantu Yoast SEO. Vyberte si jeden z nich a automaticky Vám přidáním toho pluginu nastaví vše potřebné pro dobrou SEO optimalizaci Vaší webové stránky.


Zpětné odkazy a PR články

Je vhodné získat co nejvíce tzv. zpětných odkazů které vedou z cizí webové stránky na tu Vaši a pokud možno ze stránky s podobným tématem. Provede se to jednoduše vložením URL adresy ideálně na všechny podstránky webu. Tímto způsobem získáte zpětný odkaz a vyhledávače si v tomto případě myslí, že Vás cizí stránka doporučuje. To vede k lepšímu umístění ve výsledcích vyhledávání oproti konkurenci.
Zpětné odkazy pomalu ztratili hodnotu a to zejména z internetových katalogů. Dnes je velice důležité hlavně mít dobrý obsah a mělo by to jít samo. Zpětné odkazy bych získával už jen pomocí PR článků. PR článek nabízí možnost vložení většinou až tři zpětné odkazy přímo do textu. Text by měl být originální a je nevhodné vytvořit dva PR články se stejným obsahem (každý musí být unikátní). Obsah PR článku by měl popsat Vaší webovou stránku například informace o tom, čím se zabýváte, kdo jste a co nabízíte. Ostatně text je pouze na Vás.


Doporučuji k získání zpětného odkazu pomocí PR článků navštívit a přečíst článek Aktualní seznam 13+1 míst kam vložit PR články zdarma (všechny funkční a odzkoušené) a nebo využít náš web a Přidat PR článek. Důležité rady jak nastavit a dál tvořit svou stránku tak, aby splňovala ty nejlepší praktiky pro lepší pozice ve vyhledávání se dále dočtete v článku Jaké jsou základní pravidla seo optimalizace.


Související téma:

Jak získat kvalitní SEO zpětné odkazy na web
Nejlepší WordPress SEO plugin, který zvyšuje organickou návštěvnost
Optimalizace webu s pluginem Yoast SEO
Zrychlení načítání WordPress webu pro lepší SEO
Jaký je nejpoužívanější SEO plugin pro WordPress
Jaké jsou základní pravidla seo optimalizace


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *