WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak změřit návštěvnost WordPress webu

WordPress Statistics je plugin, který zobrazuje statistiky na vašem webu buď z vašich výchozích nebo vlastních statistik. Statistiky jsou zásadní pro určení úspěšnosti webu. Proto je nezbytné, aby správci webových stránek porozuměli tomu, jak jejich statistiky vypadají a fungují. Statistiky lze použít k určení, zda je třeba na webu provést určité změny. Statistiky navíc pomáhají s interní optimalizací a vývojem. Proto je důležité porozumět tomu, jak si váš web vede a co můžete udělat pro jeho zlepšení.


Možnosti pluginu

Při instalaci pluginu budete požádáni, abyste si vybrali mezi dvěma výchozími možnostmi: výchozí a vlastní. Výchozí výběr zobrazuje obecné statistiky, jako je počet komentářů, stránek, příspěvků a uživatelů na vašem webu. Vlastní výběr vám umožňuje přidat vlastní statistiky, jako je počet unikátních návštěvníků a míra okamžitého opuštění. Tímto způsobem můžete získat přesnou představu o výkonu vašeho webu pomocí vlastních statistik. Po výběru předvoleb se plugin nainstaluje na váš řídicí panel WordPress a můžete začít!


Spousty detailních metrik navíc

Můžete také přidat své vlastní statistiky přidáním typů komentářů – například přidáním odkazů nebo textu jako komentáře. Můžete také přidat vlastní statistiky pro přidávání příspěvků – například přidání obrázků nebo HTML jako příspěvek. Při přidávání příspěvků můžete vytvářet statistiky pro počet slov nebo znaků v každém příspěvku. Tímto způsobem můžete změřit kvalitu každého příspěvku na základě kritérií, která definujete. Do struktury nabídky webu můžete také přidat obecné statistiky, jako je počet stránek v archivu vašeho webu nebo počet kategorií. Při přidávání stránek můžete vytvářet statistiky počtu článků na stránce nebo počtu obrázků na stránce. Můžete také přidat informace, jako je počet blogových příspěvků na kategorii nebo na stránku do struktury archivu vašeho webu.


Nastavení statistik

Až přidáte všechny statistiky, které chcete zobrazit, přejděte do Administrace > Nastavení > Statistiky WordPress a vyberte, které statistiky displej na přední straně palubní desky. Poté kliknutím na odkaz „Přidat statistiku“ v pravém horním rohu sekce Statistiky vyberte, které statistiky se zobrazí na přední straně vašeho řídicího panelu. Vyberte, které widgety se zobrazí nad hlavními statistikami, když vybíráte, které widgety se zobrazí nad hlavními statistikami v oblasti hlavního widgetu na předním konci vašeho řídicího panelu. Pokud byste chtěli upravit jakékoli další aspekty statistik WP – jako je velikost písma a barva – jednoduše klikněte na „Upravit nastavení“ v této sekci a přizpůsobte jakýkoli aspekt, který vás zajímá!


Statistiky důležité pro optimalizaci webu

Statistiky hrají zásadní roli v optimalizace webových stránek – jak z hlediska výkonu, tak z hlediska vývoje. Při instalaci WP Statistics máte k dispozici několik možností pro vytváření přizpůsobených statistických zpráv, které vám pomohou efektivně optimalizovat váš web. Tyto zprávy lze snadno vytvářet pomocí statistiky WP, jakmile víte, kde se tyto možnosti nacházejí na vašem řídicím panelu WordPress!


Plugin najdete v každé administraci redakčního systému WordPress v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »WP Statistics«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *