Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jak zálohovat, zabezpečit a zrychlit WordPress web

Tvorba webu Štítek:

Jetpack je sada výkonných pluginů pro zabezpečení, zálohování, rychlost a růst ve wordpressu. Sada řešení a funkcí Jetpackset jsou výkonné nástroje pro váš web WordPress. Rozšířená funkčnost pluginu Jetpack přesahuje poskytování komplexního a snadno použitelného řešení zálohování. Jetpack, dříve známý jako VaultPress, představuje nástroje zabezpečení, výkonu, růstu a analýzy k využití: Jetpack je účtován jako all-in-one plugin, který pokrývá řadu použití včetně zabezpečení WordPress, optimalizace výkonu, marketingových nástrojů, analytiky a dalších. Plugin spravuje Automattic, tým stojící za dalšími oblíbenými službami a produkty WordPress, jako jsou WordPress.com a WooCommerce.


Zabezpečení WordPressu

Se všemi zavádějícími odbornými radami dostupnými online může být zabezpečení WordPress v nejlepším případě černou skříňkou. Mnozí administrátoři si chtějí být jisti, že jejich stránky jsou chráněny, ale nerozumí podrobnostem, a proto nevědí, jak pro své weby vybrat tu nejlepší možnost. Jakmile jsem zkontroloval 3 hlavní bezpečnostní prvky, vyzkoušel jsme dvoufaktorovou autentizaci a ochranu hrubou silou. Oba fungují opravdu dobře. Wordfence také detekoval všechny zranitelnosti na mých webových stránkách, dokonce i jednu v pluginu, který většina ostatních pluginů nedokázala detekovat.


Zálohování wordpressu

Webové stránky WordPress doporučuji zálohovat alespoň jednou denně. Pokud je počet změn na webu denně velmi vysoký – například provozujete velký elektronický obchod – potřebujete zálohy v reálném čase. Zálohy v reálném čase vytvářejí „body obnovení“ při každé změně. Plugin Jetpack poskytuje zálohy v reálném čase, což z něj činí jedno z nejlepších dostupných řešení. Některá řešení zálohování, jako je plugin Jetpack, poskytují redundanci dat tím, že vaše zálohy ukládají na více serverů v jejich zabezpečených datových centrech po celém světě.


Rychlost wordpressu

Můžete také použít Gtmetrix. Nejedná se o plugin WordPress, ale o externí web, který poskytuje vašemu webu celkovou kontrolu výkonu. Může vám sdělit problémy, které mohou zpomalovat Váš web s WordPressem, a také konflikty na vašem webu. Chcete-li zjistit, zda je webová stránka rychlá nebo pomalá, nejjednodušším způsobem je vyzkoušet si ji na vlastní kůži. Zkusme otevřít okno inkognito (aby bylo zaručeno, že nebude uloženo do mezipaměti) a otevřete tento web. Budete mít jasno, zda se web načítá rychle nebo pomalu a zda je tato rychlost přijatelná. Vyplatí se také předem zkontrolovat vlastní rychlost internetu (viz speedcheck.org).


Růst wordpressu

Tento aspekt zahrnuje aktualizace verzí PHP, aktualizace verzí WordPress, instalace nových pluginů a motivů, aktualizace stávajících a změny vlastních skriptů. Před provedením jakékoli z výše uvedených změn si samozřejmě musíte vytvořit zálohu svého webu. Pokud si chcete na svých stránkách udržet návštěvníky, je nutné omezit bounce rate (míru návštěvníků, kteří surfovali na jedné stránce vašeho webu, než ji opustili). Pokud jim nabídnete užitečný obsah, který odpovídá jejich potřebám, jste na správné cestě.


Plugin naleznete zdarma ke stažení v každé administraci redakčního systému WordPress v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »Jetpack – WP Security, Backup, Speed, & Growth«.


WordPress Tutoriál

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web