Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jak zabezpečit svůj WordPress web před útoky

Tvorba webu Štítek:

Bezpečnost není absolutní. Jedná se o trvalý proces a jako takový by měl být řízen. Bezpečnost je především o snižování rizik. Riziko není eliminováno. Jde o použití bezpečnostních kontrol, které se nejlépe hodí k pokrytí rizik a hrozeb, které se týkají Vašeho webu.

Jak se rozhodnete hostit svůj web, je důležité a měli byste postupovat opatrně: Vaše rozhodnutí určí konkrétní bezpečnostní kontroly, které musíte implementovat. To znamená, že Vy (vlastník webu) budete odpovědní za zpřísnění Vaší instalace, a proto je tento průvodce tak důležitý.


Spravujte zabezpečení svých webových stránek a firewall.

Classic Firewall klasicky chrání Vaši síť před útoky z veřejné sítě do lokální sítě. Není však neobvyklé, že někteří uživatelé nainstalují do svých počítačů software, který obsahuje malware. Tento malware se obvykle snaží najít vhodný cíl v síti (routery, kamery, IoT produkty…), který může mít slabá nebo tovární hesla. Pokud takové zařízení najde, obvykle na něj nahraje svůj kód, čímž získá možnost provádět další útoky na síť nezávisle na původním napadeném PC.

Inventarizace síťových hostitelů a zdrojů směřujících k internetu – Zabezpečení sítě začíná pochopením toho, co je ve Vašem systému, jak to funguje a proč jej musíte chránit. Je také důležité zkontrolovat, zda v síti nejsou neznámá nebo neautorizovaná zařízení, která mohou představovat riziko. K útokům lze například použít počítače, které nejsou ve Vašem síťovém inventáři.


Chraňte svůj web před útoky

Nejlepším způsobem, jak ochránit svůj web před nežádoucími útoky, je proto používat osvědčené pluginy a licencovaná témata. Další obranou je kvalitní zabezpečení webu, ale také kvalitní bezchybný kód. Snažím se pravidelně vzdělávát v oblasti bezpečnosti a kvality výroby webových stránek. Moc dobře vím, jaká je možnost hacknutí.

Dnes je internet plný hrozeb. Útočníci se snaží využít každé příležitosti k získání citlivých dat a útočit na cizí počítače. Základními pravidly ochrany je mít aktualizovaný počítač a všechny programy, silný antivirový software a být vždy ostražitý při klikání na odkazy v e-mailech, zejména při procházení internetu. Právě OpenDNS nám usnadňuje bezpečné prohlížení internetu.


Nainstalujte si plugin »All In One WP Security & Firewall« a zabezpečíte tak svůj web před hackery. Najdete ho v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod již zmíněným názvem.


WordPress Tutoriál

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web