WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak vložit PDF do WordPress příspěvku

Máte PDF soubor a chtěli by jste ho nahrát do příspěvku ve Vaší WordPress stránce? Popíšeme si, jak na to v tomto krátkém článku. Někdy je nutné vložit nějaký ten PDF soubor přímo k příspěvku ať už je to cokoliv. Vložení však může být oříšek, který se nedá rozlousknout. Dnes ano. Řešení existuje. Výhodou může být snadné vložení PDF souborů a následně ho publikovat do jakéhokoliv příspěvku nebo stránky na redakčním systému WordPress. Stačí instalace této skvělé a užitečné funkce a můžete se dát do úprav. Funkcí se nabízí mnohem více, který tento plugin dokáže. Pojďme si to říci v dalších řádkách článku.


Co to jsou PDF soubory?

PDF soubory vynalezla společnost Adobe již v roce 1993 a používají se do dnešního dne. Zkrátka v angličtině znamená přenosný formát dokumentu. Takový dokument si může zobrazit kdokoliv bez ohledu na hardware nebo software prohlížejícícho zařízení. Zobrazit se dá na všem. V PDF souboru můžete mít prakticky cokoliv. Od obrázků po libovolný text. To znamená, že si do PDF souboru můžete dát knížku, referát, smlouvu, prezentaci a podobně. Možností je celá řada. Ačkoli se nám může zdát, že je to už dost staré, používá se to hojně do dnes.


Perfektní responzivní vzhled

Nahrané PDF soubory na svých stránkách mají responzivní vzhled. To znamená, že je kompatibilní s každým webovým prohlížečem včetně mobilních zařízení a tabletů. Vzhled se přizpůsobí velikosti prohlížeče a to znamená, že bude vždy vypadat pěkně a bez vad. Velikost si samozřejmě můžete upravit sami. Je nezbytné zmínit, že vložené PDF soubory nezatěžují rychlost načítání Vaší webový stránky (důležité z hlediska SEO).


Vlastníte-li už webové stránky s nainstalovaným redakčním systémem WordPress, zkuste vytvořit tuto funkci pro svůj web. Postačí pouze nainstalovat nový plugin. Najdete ho v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace Pluginů« pod názvem »PDF Embedder«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *