Jak ve WordPressu zakázat výchozí editor Gutenberg

WordPress

WordPress Gutenberg‌ je⁤ moderní výchozí editor, který poskytuje bohaté možnosti formátování a úprav obsahu na ⁢webu. Nicméně, někteří uživatelé si ‌zvykli na klasický​ editor a preferují jiné alternativní editory. ⁢V tomto článku se podíváme na⁣ to, proč někteří lidé nepoužívají Gutenberg a jak jej zakázat ve WordPressu.

Proč někdo nepoužívá Gutenberg

Gutenberg je revoluční změna ve WordPressu a s sebou ⁤přináší nový způsob práce s obsahem. Někteří uživatelé nechtějí změny a preferují pohodlí starého editoru, který jim byl dlouholetým společníkem. ⁢Další uživatelé se mohou potýkat s problémy kompatibility s jejich stávajícími šablonami a pluginy, což způsobuje ‍technické problémy při⁣ používání Gutenberga.

Proč je lepší ⁤používat jiný‍ editor

Existuje několik alternativních editorů dostupných pro WordPress, které mohou být​ vhodné pro uživatele, kteří nechtějí používat Gutenberga. Tyto editory často nabízejí podobnou funkcionalitu jako klasický editor a umožňují zachovat pohodlné a⁤ osvědčené postupy ⁤při ​tvorbě obsahu. Další výhodou použití alternativního editoru je, že nemusíte provádět žádné změny v kódu nebo používat pluginy k deaktivaci Gutenbergu, což může zkrátit čas a redukovat technické problémy.

Deaktivace editoru s pluginem Disable Gutenberg

Pro uživatele, kteří chtějí zachovat tradiční editor a není jim příjemné se s Gutenbergem seznamovat, existuje plugin ‍nazvaný‍ “Disable Gutenberg”. Tento plugin umožňuje⁣ snadno deaktivovat Gutenberg a zachovat ⁣původní editor.⁢ Stačí⁤ plugin nainstalovat a ‌aktivovat, ⁢a pak budete moci používat klasický editor jako dřív. Tímto způsobem si uživatelé mohou ponechat‌ své zvyky a pokračovat ve tvorbě obsahu bez nutnosti přizpůsobovat se novému výchozímu editoru.

Instalace pluginu přímo v administraci

Instalace pluginu Disable Gutenberg je ‌velmi jednoduchá. Stačí⁢ se ⁣přihlásit do ‍administrace WordPressu, přejít do sekce Pluginy a vyhledat “Disable Gutenberg”.⁤ Zvolte tento plugin a klikněte ⁤na tlačítko “Instalovat” a poté⁣ na tlačítko “Aktivovat”. Po úspěšné instalaci a aktivaci pluginu ⁢bude tradiční editor opět dostupný a bude možné pokračovat v práci s‍ ním bez potíží.

 


 

Závěr: Zakázání výchozího editoru Gutenberg ve WordPressu je možné pomocí různých způsobů, jako instalace alternativních editorů nebo použití pluginu Disable Gutenberg. Faktorem, který rozhoduje, zda používat nebo zakázat Gutenberg, jsou individuální preference ‍a potřeby uživatele. Je skvělé, že WordPress nabízí možnost volby, aby se každý uživatel mohl rozhodnout, jaký ‍editor nejlépe‌ vyhovuje ​jeho potřebám⁢ při tvorbě obsahu webu.

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na E-mail

Partner webu

Hosting pro WordPress zdarma