WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak upravit WordPress šablonu vzhledu


Vlastníte web s nainstalovaným WordPress redakčním systémem s administrací? Pokud ne, můžete si ho snadno vytvořit podle článku Jak snadno vytvořit nový WordPress web (Endora), Návod instalace WordPressu na pouhé kliknutí (WebZdarma). Zvládne to opravdu každý průměrný člověk na internetu. Jestliže máte tento krok už za sebou, je čas změnit tovární vzhled svého webu. Také jednoduše!


Jak jednoduše změnit šablonu WordPressu

Po instalaci WordPressu se přihlaste do své webové administrace a vyhledejte si v menu »vzhled« a »šablony«. Uvidíte, že je možnost aktivovat některé již stažené šablony. Lze si vybrat z nich nebo si projít mnohem větší seznam šablon pod tlačítek »instalace šablon«. Vyberte si svou libovolnou která Vám nejvíce vyhovuje a nebo si vyhledat  za pomocí vyhledávání v této části administrace šablonu Astra a společně se můžeme podívat, jak ji ještě dál lze pozměnit. Každá šablona nabízí jiné úpravy vzhledu. Po vyhledání šablony stačí pouze kliknout na tlačítko »instalovat« a poté »aktivovat«.

Kde změnit barvy a styly písma

Nyní se pojďme podívat, jak změnit barvy, písmo a podobně. Upravíme to v administraci v sekci »vzhled« a »přizpůsobit«. Za sebe bych doporučil změnit pouze barvy a typ písma na webu v kategorii »globální« a »barvy« nebo »typografie« jak je znázorněno na obrázku. Nezapomeňme to udělat i pro hlavičku a patičku stránky v kategorii »header builder«, »footer builder«.


Zobrazení webové stránky na mobilu a tabletu

Všimněte si, že v navigaci u přizpůsobení šablony je v pravém dolním rohu ikonka pro zobrazení webu pro mobilní zařízení, PC a tablety. V každém zařízení vypadá web trošku jinak a může se stát, že někde uděláme chybu a například na mobilu se to bude zobrazovat špatně než na PC. Proto je dobré, změnit zobrazení webu. Je to pouze náhled který následně upravíme. Podle zvoleného zobrazení upravujeme zvolený vzhled pro konkrétní zařízení.


Nezapomeňte nakonec smazat neaktivní šablony a mít jen tu kterou jste si vybrali. Další nezbytný krok pro vytvoření webu zdarma s redakčním systémem WordPress naleznete v článku Základní nastavení nového WordPress webu. To je vše, co se týká změny a úpravy vzhledu webu. V případě nejasností neváhejte využit možnost komentáře pod tento článek.


České WordPress šablony

Pokud Vám nevyhovují zahraniční celosvětové šablony pro Váš redakční systém WordPress, mám dobrou zprávu. Vytvořil jsem pro Vás nové responzivní a samozřejmě v češtině šablony, které si můžete zdarma stáhnout a jednoduše vybranou šablonu nainstalovat. Více v kategorii České WordPress šablony.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *