WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak snadno vytvořit nový WordPress web (Endora)


Dnes je vytvoření webové stránky zdarma jednoduché. Pojďme si to spolu představit s pomocí pouhých čtyřech článcích o tom, jak to dělají i lidé v oboru. Výhodou může být nekonečné množství úprav, vzhledů, funkcí o kterých se Vám ani nesnilo a to pouze kliknutím na instalovat. Poté stačí vyplnit informace, jak to konkrétně požadujeme. I tak se dá jednoduše popsat tvorba webu s redakčním systémem WordPress.


Výběr hostingu

Jako první je zapotřebí vybrat si svůj tzv. Hosting (místo uložení webu). Osobně jsem vybral free Hosting který je zdarma a zkusit to teď můžete i Vy. Vyhledal jsem si web  Endora.cz  a prošel registrací nového webu.

Založení nového webu

Po snadném vytvoření webu a přihlášení jsem klikl v sekci »webové prostory« na název svého prvního webu na Endoře a rozklikl v podmenu »Aplikace«. V této části můžete jednoduše nainstalovat redakční systém WordPress s administrací který lze dále vylepšovat.


Přihlášení do administrace WordPressu

Nyní musíte počkat maximálně 30 minut než vše bude připravené k používání. Pokud je to už funkční, uvidíte základní web na své nově vytvořené URL adrese. Do své administrace se přihlásíte s údaji které Vám pravděpodobně přišli na e-mail (ten zadaný při registraci) na adrese www.můjweb.něco.cz/admin. Důležité je zejména lomítko za adresou svého webu + slovo admin. Tam se vždy přihlásíte do své administrace webu pokud si později nepřidáte přihlášení přímo na svém novém webu. O tom píšu více v článku Jak ve WordPressu upravit nabídku administrace.

Procházením administrace zjistíte spousty skvělých funkcí které horko těžko někde jinde najdete a je to naprosto bez nutné investice. Seznamte se spolu a hlavně čtěte díly, kde popisuji další skvělé vychytávky, vylepšení a především možné úpravy Vašeho webu s redakčním systémem WordPress.

Základní uzpůsobení WordPress webu

V administraci v sekci »vzhled« a »šablony« zkuste najít šablonu Astra, nainstalujte ji a změňte v sekci »widgety« anglické pojmenování nových příspěvků a komentářů které se nachází továrně na nově vytvořeném webu. Ostatně můžete si vybrat v obřím seznamu i lepší. Zvolená šablona se dá upravit jako například písmo či barvy v sekci »vzhled« a »přizpůsobit«. Podrobný návod pro druhý krok vytvoření webu zdarma naleznete v článku Jak upravit WordPress šablonu vzhledu. Nejlepší je použít České WordPress šablony, které jsou ke stažení zdarma.

Pro dotazy neváhejte využít komentář pod tento článek. Spolu to jistě zvládneme!


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *