WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak si snadno poradit s úryvky kódů WordPress

Code Snippets je plugin navržený tak, aby vám umožnil snadno ukládat úryvky kódu na váš web WordPress. To může být velmi užitečné pro uživatele, kteří neustále upravují své webové stránky. Úspora času rychlým přidáváním nových úryvků kódu a opravou běžných chyb je jednou z hlavních výhod používání tohoto pluginu.


Zbavte se formátování

První věc, které si na úryvku kódu všimnete, je, že se skládá z bloků kódu obklopených značky . Tento první fragment by mohl být jednoduchý jako řádek kódu bez formátování nebo struktury. Když uložíte tento první úryvek, systém vytvoří nový soubor s tímto kódem a použije vaše volby formátování. Tímto způsobem nemusíte po vytvoření úryvku ručně používat formátování.


Jak vytvořit úryvek

Po instalaci pluginu Code Snippets budete mít možnost vytvořit svůj první úryvek. To se provádí pomocí tlačítka Přidat úryvek v nabídce Úryvky. Zde můžete vybrat typ úryvku, který chcete vytvořit, a zadat další informace potřebné k jeho dokončení. Po dokončení úryvku klikněte na Uložit a vytvořte nový soubor úryvku. Jakmile bude soubor úryvku kódu vytvořen, můžete do něj začít přidávat vystřižený kód. Chcete-li tak učinit, jednoduše vyhledejte část kódu, kterou chcete upravit, ve zdrojovém kódu svého webu a klikněte na tlačítko + vedle ní. Pokud tak učiníte, přidá se blok kódu do vašeho souboru úryvků kódu a změní se jeho barva na zelenou. Odtud můžete provést potřebné změny a znovu uložit svůj kód, aniž byste pokazili formátování.


GitHub CodeSnips

Existuje několik způsobů, jak upravit existující úryvky poté, co byly přidány do souborů úryvků kódu. Nejběžnější metoda zahrnuje odeslání minulých úprav provedených přímo na stránku GitHub CodeSnips ke kontrole a opravě. K dispozici jsou však další možnosti, jako je prohlížení revizí nebo mazání jednotlivých úryvků z rozhraní pluginu. Při provádění změn nezapomeňte změnit všechny relevantní řádky kódu před odesláním úprav přímo prostřednictvím odkazu GitHub. Nedodržení těchto kroků může mít za následek odmítnutí úprav ze strany administrátorského týmu CodeSnips bez upozornění nebo vysvětlení.


Nejjednodušší řešení úryvků

Možnost rychle uložit a/nebo upravit stávající kód na webech WordPress je jednou z hlavních výhod, které nabízí plugin Snippets. To usnadňuje uživatelům s neustálými potřebami úprav, ale omezenými technickými znalostmi nebo časovými omezeními při úpravách stávajících fragmentů kódu nebo přidávání nových fragmentů.


Plugin na úryvky najdete v každé administraci WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«. Najdete ho pod názvem »Code Snippets«.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *