WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak přidat widget seznam nejčtenějších příspěvků WordPressu

Přemýšleli jste někdy o tom, že by jste si na hlavní stránku dali přehled těch nejčtěnějších příspěvků publikované na Vašem redakčním systému WordPress? V tomto článku si povíme, jak jednoduše tuto funkci přidat do sekce widgetů.


Co jsou to WordPress widgety

Widgety, jak už zřejmě znáte, je část, kde lze přidat nejrůznější věci. Můžete přidat reklamní banner do sekci widgetů, ale také například fb stránku, odkazy, štítky, kategorie příspěvků a podobně. Vlastně tam můžete dát cokoliv Vás napadne. Jednou z možností je, přidat na svou stránku seznam nejčtenějších příspěvků, které jste již publikovali. Plugin sám pozná, které to jsou a přidá Vám jejich seznam do sekce pro widgety (většinou v postranním panelu).


Jak přidat widget

Po instalaci pluginů si tuto funkci můžete přidat v kategorii »Vzhled« a »Widgety«. Najdete si nainstalovaný plugin a přidáte ho mezi své stávající widgety. Můžete si sami navolit, kolik příspěvků se bude zobrazovat plus nějaké drobné detaily. To úplně stačí. Poté by se vše mělo zobrazit správně tak jak jste si nastavili.


Plugin najdete pod názvem »WordPress Popular Posts« za pomoci vyhledávání ve WordPress administraci v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů«. Plugin aktivujte a jak jsem již zmínil, v kategorii »Vzhled« a »Widgety« přidáte k publikaci.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *