WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak přidat související příspěvky do WordPress článků

YARPP – Yet Another Related Posts Plugin je plugin pro webové stránky, který umožňuje zobrazovat související příspěvky na stránce. Tento plugin je velmi užitečný pro webové stránky, které mají mnoho článků a chtějí zlepšit uživatelskou zkušenost svých návštěvníků.


Co je YARPP a jak funguje?

YARPP funguje tak, že analyzuje obsah vašich příspěvků a vyhledává podobné články na vašich stránkách. Poté zobrazuje tyto související příspěvky na konci každého článku. Tento plugin může být nastaven tak, aby zobrazoval pouze příspěvky z téhož kategorie nebo tématu.

Jak nainstalovat a nastavit YARPP na svých stránkách?

Instalace YARPP je velmi jednoduchá. Stačí jít do sekce Plugins v administraci vaší webové stránky a vyhledat plugin YARPP. Poté ho stačí nainstalovat a aktivovat. Nastavení pluginu je také velmi snadné. Stačí jít do sekce Nastavení -> YARPP a tam si můžete nastavit různé parametry, jako například počet souvisejících příspěvků nebo způsob zobrazení.

Jaké jsou výhody používání YARPP pro webové stránky?

Jednou z hlavních výhod používání YARPP je zlepšení uživatelské zkušenosti vašich návštěvníků. Tento plugin umožňuje snadné navigování mezi podobnými články na vaší stránce. To může vést k vyššímu počtu strávených minut na vaší stránce a nižšímu bounce rate. Další výhodou je, že tento plugin může pomoci zvýšit počet zobrazení stránek a tím i příjmy z reklam.

Jaké jsou nejlepší praktiky pro používání YARPP?

Nejlepší praktikou pro používání YARPP je nastavit ho tak, aby zobrazoval relevantní související příspěvky. Je také důležité nastavit počet souvisejících příspěvků tak, aby to neovlivnilo rychlost načítání stránky. Můžete také experimentovat s různými způsoby zobrazení, jako například seznamem nebo mřížkou.

Jaké jsou alternativy k YARPP a jak se liší?

Existuje několik alternativ k YARPP, jako například Related Posts for WordPress nebo Contextual Related Posts. Tyto alternativy se liší v způsobu fungování a v nabízených funkcích. Je důležité vybrat si plugin, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a požadavkům.


Závěr: YARPP je užitečný plugin pro webové stránky, který umožňuje zobrazovat související příspěvky na stránce. Jeho použití může vést k zlepšení uživatelské zkušenosti a zvýšení počtu zobrazení stránek. Je důležité nastavit ho správně a experimentovat s různými způsoby zobrazení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *