WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak přidat Captcha do WordPress kontaktního formuláře

Contact Form 7 Captcha je bezplatný plugin pro WordPress, který slouží k ochraně před spamem na webových formulářích. Captcha je zkratka pro “Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart” a jedná se o test, který má ověřit, zda je uživatel člověk nebo robot.

Jak funguje Contact Form 7 Captcha?

Contact Form 7 Captcha funguje tak, že přidává na webový formulář speciální pole, do kterého musí uživatel napsat správnou odpověď na otázku nebo vyřešit matematický příklad. Tím se ověří, že uživatel je skutečný člověk a ne automatizovaný spamovací robot.

Jak nainstalovat a nastavit Contact Form 7 Captcha?

Instalace Contact Form 7 Captcha je velmi jednoduchá. Stačí si plugin stáhnout z oficiálního repozitáře WordPress a nainstalovat ho jako jakýkoliv jiný plugin. Poté stačí aktivovat plugin a v nastavení formuláře přidat pole s Captchou.

Jaké jsou výhody použití Contact Form 7 Captcha?

Použití Contact Form 7 Captcha má několik výhod. Zaprvé pomáhá chránit webové formuláře před spamem a nechtěnými zprávami. Dále také pomáhá udržet kvalitu dat, která jsou získávána z webových formulářů. Navíc je plugin zdarma a snadno se instaluje a nastavuje.

Jaké jsou nejčastější problémy s Contact Form 7 Captcha a jak je řešit?

Jedním z nejčastějších problémů s Contact Form 7 Captcha je, že některé uživatele může test obtěžovat. V takovém případě je možné použít jiný typ Captchy, například obrázky nebo audio soubory. Dalším problémem může být, že někteří roboti dokážou překonat Captchu. V takovém případě je dobré použít další ochranné mechanismy, jako například omezení počtu odeslaných formulářů z jednoho IP adresy.


Závěr: Contact Form 7 Captcha je užitečný plugin pro WordPress, který pomáhá chránit webové formuláře před spamem a nechtěnými zprávami. Jeho instalace a nastavení je velmi jednoduché a plugin je zdarma. Pokud se vyskytnou nějaké problémy s Captchou, existují různé způsoby, jak je řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *