WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak přemístit celý WordPress web včetně databáze

Občas se může stát, že celý Váš web budete chtít někam přemístit včetně veškerého obsahu. Místo toho, aby jste všechno museli pracně kopírovat ze své WordPress administrace, můžete použít jednoduchý nástroj, který vše udělá za Vás. Celý obsah webu stáhnete v ZIP souboru, který následně načtete do nové administrace. Dokonce si sami zvolíte, co chcete přesunout na nový WordPress web. Využít se dá také jako zálohování webu.


Přemístění webu na jiný hosting

Už Vás omrzely Vaše současné hostingové služby? Našli jste levnější nebo lepší variantu? Existuje řešení. Máte-li web s nainstalovaným redakčním systémem WordPress, je to hračka. Na Váš nový hosting nainstalujte nový WordPress a nainstalujte plugin, který nahraje veškerá data původního webu a zobrazí je na Vašem novém WordPressu. Vaše data jednoduše přemístíte. Ze svého původního webu postačí vytáhnout veškerý obsah a následně načíst na nový. Vše z jednoho pluginu, který si nainstalujete na Vaše WordPress stránky.


Veškerý obsah včetně databáze

Plugin umí zkopírovat celý Váš web nebo jen jeho vybrané menší části. Přemístit můžete vše jako jsou již nainstalované pluginy, šablony, mediální soubory a podobně. Týká se to také databáze, kterou můžete celou exportovat. V podstatě se přenese přesná kopie Vašeho WordPress webu. Tento plugin je tou nejlepší volbou pro migraci webových stránek vytvořené ve WordPressu. Ostatně odpovídá tomu přes 300 000 instalací provedené v tomto redakčním systému.


Plugin s funkcí migrace webu najdete v každé administraci Vašeho redakčního systému WordPress v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »WP Migrate Lite«.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *