Jak omezit přístup k funkcím s PublishPress Capabilities

WordPress

PublishPress Capabilities je užitečný plugin pro správu oprávnění a rolí v WordPressu. Jednou z jeho klíčových funkcí je možnost detailně nastavit, kdo má přístup k různým částem vašeho webu. V tomto článku se podíváme na to, jak efektivně omezit přístup k funkcím pomocí PublishPress Capabilities.

Co umí plugin PublishPress Capabilities

Plugin PublishPress Capabilities je nástroj pro správu oprávnění a rolí uživatelů v WordPressu. Umí například:

 • Definovat vlastní role uživatelů s přesně stanovenými oprávněními.
 • Přidělovat a odebírat specifická oprávnění jednotlivým uživatelům nebo skupinám uživatelů.
 • Nastavit, kdo může zobrazovat, editovat nebo mazat různé typy obsahu na webu.
 • Vytvářet a upravovat vlastní schémata oprávnění pro různé části webu.
 • Poskytovat detailní přehled o tom, jaká oprávnění má který uživatel nebo role. Celkově plugin PublishPress Capabilities umožňuje velmi detailně nastavit a spravovat oprávnění uživatelů na WordPress webu, což je užitečné zejména pro velké weby s více redaktory a administrátory.

Proč používat PublishPress Capabilities

PublishPress Capabilities je užitečný plugin pro správu oprávnění a rolí uživatelů ve WordPress. Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít používat tento plugin. PublishPress Capabilities vám umožňuje velmi detailně nastavit oprávnění pro jednotlivé role uživatelů. Můžete specifikovat, které akce mohou provádět různí uživatelé na vašem webu. Plugin vám umožňuje vytvářet vlastní role uživatelů s přesně definovanými oprávněními. To je užitečné, pokud potřebujete specifické role pro vaše potřeby. PublishPress Capabilities má přehledné rozhraní, které usnadňuje správu oprávnění a rolí. I uživatelé bez technických znalostí se s ním mohou snadno naučit pracovat. Plugin je kompatibilní s řadou dalších pluginů, jako je například WooCommerce nebo Easy Digital Downloads. To znamená, že můžete snadno spravovat oprávnění i v rámci těchto rozšíření. Celkově lze říci, že PublishPress Capabilities je skvělým nástrojem pro správu oprávnění a rolí uživatelů ve WordPress a může vám pomoci lépe kontrolovat přístup k obsahu na vašem webu.

Jaké jsou výhody používání pluginu

Plugin PublishPress Capabilities je užitečný nástroj pro správu oprávnění a rolí uživatelů ve WordPressu. Mezi jeho hlavní výhody patří:

 • Flexibilita: Plugin umožňuje detailní nastavení oprávnění pro jednotlivé role uživatelů nebo dokonce pro konkrétní uživatele. To vám umožňuje přesně definovat, co může každý uživatel dělat na vašem webu.
 • Snadné použití: PublishPress Capabilities má přehledné uživatelské rozhraní, které usnadňuje správu oprávnění a rolí bez potřeby psaní kódu.
 • Podpora pro vlastní post types: Plugin umožňuje nastavit oprávnění i pro vlastní typy obsahu, což je užitečné pro weby s rozmanitým obsahem.
 • Auditování oprávnění: PublishPress Capabilities poskytuje možnost sledovat změny v oprávněních a rolích uživatelů, což je užitečné pro zajištění bezpečnosti a integrity vašeho webu.
 • Kompatibilita: Plugin je kompatibilní s řadou dalších pluginů a témat pro WordPress, což zajišťuje bezproblémovou integraci do vašeho webu. Celkově lze říci, že PublishPress Capabilities je mocný nástroj pro správu oprávnění a rolí uživatelů ve WordPressu, který vám pomůže efektivněji řídit přístup k obsahu na vašem webu.

Podobné pluginy jako je PublishPress Capabilities

Existuje několik pluginů, které nabízejí podobné funkce jako PublishPress Capabilities. Některé z nich jsou:

 • User Role Editor – Tento plugin umožňuje snadno upravovat a spravovat uživatelské role a jejich oprávnění.
 • Members – Plugin Members poskytuje uživatelům možnost vytvářet vlastní uživatelské role a přiřazovat jim specifická oprávnění.
 • Capability Manager Enhanced – Tento plugin umožňuje detailně spravovat oprávnění uživatelů a uživatelských rolí.
 • User Role Editor – Tento plugin umožňuje snadno upravovat a spravovat uživatelské role a jejich oprávnění.
 • Advanced Access Manager – Plugin Advanced Access Manager umožňuje detailně spravovat přístup k různým částem webu pomocí uživatelských rolí a oprávnění. Tyto pluginy mohou být dobrými alternativami k PublishPress Capabilities a mohou vám pomoci s úpravou oprávnění uživatelů ve vašem webu.

Instalace pluginu přímo v administraci

Pro nainstalování pluginu PublishPress Capabilities přímo z administrace WordPressu postupujte následovně:

 • Přihlaste se do administrace svého webu WordPress.
 • Přejděte do sekce “Pluginy” a poté klikněte na “Přidat nový”.
 • Vyhledejte plugin “PublishPress Capabilities” pomocí vyhledávacího pole v pravém horním rohu.
 • Jakmile plugin najdete, klikněte na tlačítko “Instalovat nyní”.
 • Po dokončení instalace klikněte na tlačítko “Aktivovat”. Plugin PublishPress Capabilities by měl být nyní úspěšně nainstalován a aktivován ve vašem webu WordPress. Nyní můžete začít používat jeho funkce pro správu oprávnění a rolí uživatelů.

 


 

Závěr: V tomto článku jsme si přiblížili, jak lze pomocí pluginu PublishPress Capabilities efektivně omezit přístup k funkcím ve WordPressu. Díky detailnímu nastavení rolí a oprávnění můžete zajistit, že každý uživatel bude mít přesně definované možnosti na vašem webu. S PublishPress Capabilities získáte kontrolu nad tím, co mohou uživatelé dělat, a tím zvýšíte bezpečnost a efektivitu správy svého webu.

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na E-mail

Partner webu

Hosting pro WordPress zdarma