WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak ochránit WordPress web před spamováním

Akismet je ve svém jádru nástroj, který vám pomáhá filtrovat nevyžádané komentáře a spamy ze zpráv kontaktního formuláře. Můžete si to téměř představit jako nástroje, které používáte k filtrování spamu z vaší e-mailové schránky, ale v tomto případě to dělá totéž pro vaše weby WordPress. Abychom však skutečně pochopili, co Akismet je, musíme ilustrovat, jak funguje.


Jak Akismet funguje

Akismet (Automatic Kismet) je způsob, jak se vypořádat se spamem v souhrnném crowdsourcovaném procesu. Pokaždé, když osoba zveřejní komentář nebo vyplní formulář na webové stránce s nainstalovaným Akismet, systém jej porovná s databází nevyžádaných komentářů. Pokud se jedná o spam, komentář nebo výplň formuláře se odstraní. Kdykoli někdo označí komentář nebo výplň formuláře jako spam, přidá se do databáze. Teoreticky by to mělo plugin časem posílit.


Plugin na spamy zdarma

Štěstí pro vás, Akismet se velmi snadno nastavuje a používá. Akismet je nabízen pomocí cenového modelu free, takže samotný plugin je zdarma ke stažení a s ​​možností upgradu na prémiový plán pro více funkcí. V každém případě, abyste mohli začít, musíte nejprve nainstalovat plugin.


Plugin najdete po přihlášení do administrace WordPressu v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »Akismet Spam Protection«.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *