WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak nastavit uživatelské role ve WordPressu

Members – Membership & User Role Editor Plugin je užitečný plugin pro správu uživatelských rolí a přístupu k obsahu na WordPress stránkách. V tomto článku se podíváme na to, jak tento plugin funguje a jak ho použít.

Co je Members plugin a jak funguje?

Members plugin umožňuje spravovat uživatelské role a přístup k obsahu na WordPress stránkách. S tímto pluginem můžete snadno vytvářet nové uživatelské role, upravovat stávající role a nastavit přístup k jednotlivým stránkám, příspěvkům a dalším typům obsahu.

Jak nastavit uživatelské role pomocí Members pluginu?

Po instalaci a aktivaci pluginu se v menu WordPressu objeví nová položka “Roles”. Zde můžete vidět seznam všech stávajících rolí a vytvořit nové role. Kliknutím na konkrétní roli můžete upravit její jméno, popis a oprávnění.

Jak vytvořit vlastní uživatelskou roli pomocí Members pluginu?

Kromě stávajících rolí můžete také vytvořit novou vlastní roli. Stačí kliknout na tlačítko “Add New” a vyplnit potřebné informace. Poté můžete nastavit oprávnění pro tuto novou roli.

Jak omezit přístup k obsahu pomocí Members pluginu?

Members plugin umožňuje nastavit přístup k jednotlivým stránkám, příspěvkům a dalším typům obsahu. Kliknutím na konkrétní položku v menu “Access” můžete nastavit, které role mají přístup k této položce a které ne.

Jaké jsou další funkce a možnosti Members pluginu?

Members plugin nabízí mnoho dalších funkcí a možností, jako například:

– Možnost skrýt položky menu pro určité role

– Možnost nastavit vlastní zprávy pro uživatele bez přístupu k obsahu

– Možnost importovat a exportovat nastavení rolí


Závěr: Members – Membership & User Role Editor Plugin je užitečný nástroj pro správu uživatelských rolí a přístupu k obsahu na WordPress stránkách. S tímto pluginem můžete snadno vytvářet nové role, upravovat stávající role a nastavit přístup k jednotlivým stránkám, příspěvkům a dalším typům obsahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *