WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak jednoduše vložit PHP kód do WordPressu

Insert PHP Code Snippet je plugin pro WordPress, který umožňuje vkládat PHP kód do stránek a příspěvků. Tento plugin umožňuje vkládat kód do stránky pomocí shortcode, což znamená, že můžete vložit kód na jakékoliv místo na stránce.

Jak nainstalovat Insert PHP Code Snippet plugin?

Instalace pluginu Insert PHP Code Snippet je velmi snadná. Stačí jít do sekce Plugins v administraci WordPressu a vyhledat plugin Insert PHP Code Snippet. Poté stačí kliknout na tlačítko “Install Now” a plugin se nainstaluje. Po instalaci pluginu stačí aktivovat a můžete začít používat.

Jak používat Insert PHP Code Snippet?

Po instalaci a aktivaci pluginu Insert PHP Code Snippet se vám zobrazí nová položka v menu “Insert PHP”. Zde můžete vytvářet nové shortcode pro vkládání PHP kódu do stránky. Stačí zadat název shortcode, vložit kód a uložit. Poté můžete shortcode použít na jakékoliv stránce nebo příspěvku pomocí zkráceného kódu.

Výhody a nevýhody používání Insert PHP Code Snippet

Výhodou pluginu Insert PHP Code Snippet je, že umožňuje vkládat PHP kód do stránek a příspěvků bez nutnosti úprav kódu. Tento plugin je užitečný pro vývojáře, kteří potřebují vkládat PHP kód do svých stránek, ale nechtějí se pouštět do složitých úprav kódu.

Nevýhodou pluginu Insert PHP Code Snippet je, že pokud není kód správně napsán, může to vést k chybám na stránce. Proto je důležité být opatrný při vkládání kódu a testovat ho na testovací stránce.

Alternativy k Insert PHP Code Snippet

Existuje několik alternativ k pluginu Insert PHP Code Snippet, jako například Advanced Custom Fields nebo Code Snippets. Tyto pluginy umožňují vkládat PHP kód do stránek a příspěvků stejně jako Insert PHP Code Snippet.


Závěr: Plugin Insert PHP Code Snippet je užitečným nástrojem pro vývojáře, kteří potřebují vkládat PHP kód do svých stránek. Instalace a používání pluginu je velmi snadné a umožňuje vám vkládat kód pomocí shortcode. Přesto je důležité být opatrný při vkládání kódu a testovat ho na testovací stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *