WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak by měl vypadat ideální článek

Formát článku není striktně daný, ale je vhodné držet se určitých doporučení. Článek by měl mít cca 2 normostrany a měl by mít jasnou strukturu. Vhodné je používat seznamy, odrážky a samozřejmě podnadpisy. Články by měly být čtivý a plný zajímavých informací. Pokud to obsah článku opravdu nepotřebuje, přejděte rovnou k věci a vypusťte všechny základní definice a standardní úvody. Titulek by měl také poskytovat relevantní informace o tom, co návštěvník na stránce najde.


Jaký by měl být článek

Aby esej měla začátek a konec, musíte mít jasno v tom, o čem píšete, komu píšete a co chcete eseji říci. Pokud to víte, můžete si pro svou esej připravit osnovu – něco jednoduchého, čeho se budete postupně držet, aby esej měla hlavu a patu. Nadpis by měl zajistit, aby začátek článku upoutal čtenářovu pozornost a vtáhl je do tématu. Již první odstavec poskytuje čtenáři informace o obsahu článku, zda ho zaujme a zda ho bude také číst.


Používejte kotvy na dlouhé články

Kotvy v článcích fungují, když je zvýrazníte a umístíte na začátek článku. To dává smysl, protože články jsou dlouhé a lidé obvykle chtějí, aby kotvy dokonale navigovaly na konkrétní části článku. Proto kotva vytvořila informační strukturu takového článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *