WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak analyzovat návštěvnost WordPress webu

ExactMetrics je druhý nejoblíbenější nástroj na trhu. Na trhu je již delší dobu pod názvem GADWP, ale za poslední rok se něco změnilo. Tento nástroj poskytuje stejné funkce jako první plugin. Dříve byl zcela zdarma a usnadňoval integraci Google Analytics do WordPressu, ale bohužel také přešel na vlnu cenových plánů. Naštěstí existuje bezplatná verze, takže si můžete plugin před nákupem vyzkoušet.


Co plugin nabízí

Nástroj uživateli zjednodušuje data, takže sestavy, různé grafy a statistiky vypadají, jako by je nakreslilo dítě. Tím neříkám, že je plugin neprofesionální, právě naopak. Instalace pluginu je velmi jednoduchá, ověření jedním kliknutím a data se načítají v reálném čase ihned po několika sekundách. Také plugin je neuvěřitelně přizpůsobitelný a jak píší na svých oficiálních stránkách, je skvělý.


Co shromažďuje za data

Google Analytics je bezplatný nástroj pro měření výkonu vašeho webu. Můžete zjistit, odkud jsou vaši návštěvníci, z jakých zemí nebo měst jsou. Zjistíte, které podstránky na vašem webu mají největší návštěvnost, případně můžete pomocí nástroje plánovat marketingové kampaně. Jde o unikátní nástroj, jehož cenná data vám pomohou rozvíjet vaši obchodní strategii.


Plugin, který zmíněné funkce má, najdete v každé administraci redakčního systému WordPress v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »ExactMetrics«.


WordPress Tutoriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *