WordPress - Návody, pluginy, šablony, online podpora

Jak zjistit návštěvnost svého WordPress webu

V tomto článku Vám odpovím na dvě zásadní otázky. První z nich je, jak změřit návštěvnost webový stránky a zjistit všechny podrobné informace o návštěvnících. Tou druhou otázkou je, jak návštěvnost následně zpeněžit pomocí reklamy od jedné z největších společností na světě kterou je Google.


Základ je WordPress web (zdarma)

Máte-li web s redakčním systémem WordPress, znám super plugin který tohle všechno zjistí a vytvoří jednoduchou instalací pluginu. Návod jak si vytvořit webovou stránku s redakčním systémem WordPress naleznete na stránce Přidat PR článek nebo Návod instalace WordPressu na pouhé kliknutí (WebZdarma). Plugin (nová funkce webu) poté jednoduše nainstalujete pomocí informací obsažené v článku Jak nainstalovat WordPress plugin (novou funkci).


Co všechno se dá změřit

Snadno změříte počet unikátních návštěvníků, kolik času návštěvník strávil na webu, kolik návštěvníků se opakovaně vrací, kolik návštěv mají jednotlivé stránky, odkud návštěvník přišel, z jaké země návštěvník pochází, jaké zařízení návštěvníci používají (PC, mobil, tablet, ..).

Statistiky z vyhledávání

Nejen že se dá změřit návštěvnost webové stránky z různých úhlů pohledu, dá se toho zjistit mnohem více. Tuto část považuji za ještě důležitější analýzu návštěvníků. Můžete snadno zjistit, kolik lidí vidělo Váš odkaz ve vyhledávání, kolik lidí přišlo na Váš web přes vyhledávač a které články generují návštěvnost z vyhledávače. Navíc zjistíte, jaké je průměrné umístění Vašich všech zaindexovaných článků ve vyhledávači.


Výdělek pomocí reklamy

Plugin toho dokáže mnohem více. Víme tedy, že návštěvnost lze jednoduše prozkoumat a vytvořit si tak detailní náhled na návštěvnost svého webu. Tu samozřejmě můžete zpeněžit pomocí reklamy. Plugin to po instalaci a aplikaci dokáže automaticky vložit do webové stránky s redakčním systémem WordPress. Jen je potřeba propojit plugin s Google účtem (Adsense) a zisky se už sami generují.


Instalace pluginu na WordPress

Plugin nainstalujete a aplikujete po přihlášení do administrace redakčního systému WordPress. Vyberte následně položku »pluginy« a »instalace pluginů« kde jej vyhledáte pod názvem Site Kit by Google.


WordPress Tutoriál

Jedna odpověď

  1. Site Kit používá snad každý, kdo má WordPress stránky. Nejlepší nástroj pro sběr dat o návštěvnosti i z vyhledávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *