Návody tvorba webu WordPress zdarma.


Jak vylepšit kvalitu obrázků ve WordPressu

Tvorba webu Štítek:

Smush je online nástroj pro optimalizaci obrázků, který uživatelům umožňuje, aby jejich obrázky vypadaly živěji a realističtěji pomocí řady optimalizací. Obrázky optimalizované pomocí nástroje Smush vypadají ostřejší, živější a realističtější. Výběrem z různých možností můžete nakonfigurovat nástroj Smush tak, aby optimalizoval obrázky pro různé účely. Můžete například optimalizovat obrázky pro web nebo pro tisk.


Lepší kvalita obrázků

Při optimalizaci obrázku Smush začíná identifikací počtu a typu barev v každém obrázku. Poté vygeneruje vysoce kvalitní verzi obrázku pouze s použitím zadaného počtu barev. Tento proces se nazývá redukce barev a díky němu bude váš obrázek vypadat realističtěji snížením počtu barev, které obsahuje. Obrazy optimalizované pomocí této techniky se označují jako bezeztrátové. Smush také používá bezeztrátovou kompresi k vytváření menších a rychlejších verzí Vašich obrázků. Menší verze se pak použijí k výrobě větších a kvalitnějších verzí Vašich obrázků. Tyto vylepšené obrázky se označují jako předdotyky nebo předzpracování. Smush také používá další optimalizační techniky k dalšímu vylepšení vašich obrázků.


Vylepšete jas, kontrast, sytost

Kvalitu svých obrázků můžete dále zvýšit výběrem z různých předvoleb, které upravují různé aspekty kvality obrázku. Můžete například upravit úrovně jasu, kontrastu a sytosti v obrázku, abyste dosáhli různých barev efektu. Můžete také upravit ostrost a úrovně zaostření v obrázku, abyste dosáhli více zaostřeného efektu. Další předvolby různými způsoby upravují barevný prostor, odstín pleti, barvu vlasů, rysy obličeje a úrovně vinětace, aby vytvořily desítky jedinečných efektů. Kliknutím na tlačítko můžete dokonce přidat různé digitální efekty, jako jsou masky vrstev a vržené stíny.


Velikost obrázků

Chcete-li při nahrávání obrázku ušetřit šířku pásma, měli byste před optimalizací pomocí Smush zvážit jeho změnu na nižší rozlišení. Měli byste také ověřit, že váš obrázek nepřesahuje maximální velikost povolenou Vaším poskytovatelem hostingu. Nedodržení těchto opatření bude mít za následek velké soubory při optimalizaci obrázků pomocí Smush. Chcete-li se tomuto limitu vyhnout, nahrajte menší verze svých původních obrázků prostřednictvím služeb, jako je imgflip nebo Tinyimage, které zmenšují velikost souborů bez ovlivnění kvality. Dodržování těchto opatření Vám pomůže optimalizovat snímky, aniž by to příliš ovlivnilo jejich kvalitu.


Plugin je ke stažení v každé administraci WordPress webu. Najdete ho v kategorii »Pluginy« a »Instalace pluginů« pod názvem »Smush – Lazy Load Images, Optimize & Compress Images«.


WordPress Tutoriál

0
0

Napsat komentář

Facebook

Poslední PR článek

Menu

Podpořit web